Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 13:17
 
İskenderun Lisesinde 37 yılda ‘Efsane’ oldu…
Genç bir Beden Eğitimi öğretmeni olarak İskenderun Lisesi’nde, göreve başlayan, zikzaksız doğru bildiği işi yaparak 37 yılda ‘Efsaneleşen’ Turgut Deliveli, emeklilik dilekçesini idareye teslim ettiğini duyurdu.
- Haberi
İskenderun Lisesinde 37 yılda ‘Efsane’ oldu…

İskenderun Lisesi ve futbol denildiğinde ismini efsane olarak hafızalara kazıyarak gönüllere giren Beden Eğitimi Öğretmeni Turgut Deliveli, binlerce öğrenci yetiştirdi. Çok sayıda Vali, kaymakam, İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdür, meslektaşıyla geride bıraktığı 37 yıllık eğitim ve öğretim sürecinde Vatanperver, milliyetçi, halkçı, doğru bildiğinden sakınmayan, zikzaksız oluşuyla hep gönülleri fethetti. İskenderun Lisesi’ni özellikle futbolda şampiyonluklarla anılmasını sağladı, yetiştirdiği öğrencileri de daha sonra Türk Futboluna hizmet etti. Öğrencileri Milli Bayramlarda özellikle resmigeçitlerde ortaya koyduğu düzgün ve disiplinli duruşuyla da takdir topladı, geçtikleri her yerde uzun süre alkışlandı.

 

…Ve Efsane Turgut Hoca sosyal medya hesabından emeklik dilekçesini idareye sunduğunu duyurarak şu veda yazısını paylaştı:

3 Mart 1982 yılında başladığım kutsal mesleğime Temmuz 2019 itibari ile 37 yıl 4 ay şerefle gururla icra ettiğimi ve sonlandırmış bulunmaktayım. Bu dönem içerisinde özverileri ile emekleri ile bir Türk evladına yakışan tavırla beni ve okulumuzu mahcup etmeyen öğrencilerimi en samimi duygularımla tebrik ediyor, hepsinin alnından öpüyorum. Benim hep göğsümü kabarttılar. İşte bundan dolayı Dünyaya bir daha gelsem aynı mesleği seçerim. Öğrencilerim 37 yıllık bu serüvende futbolda sayısını unuttuğum 25’in üzerinde Hatay şampiyonluğu, 2 defa Türkiye yarı finaline, 1 defa Türkiye dördüncülüğü başarısını bana yaşatmışlardır. Atatürk’ümüzün, Türk Milletine hediye ettiği bayramları Türk çocuğuna yakışan bir şekilde kutlamaları ve takdir etmesini bilen mülkü amirler tarafından takdir edilmeleri, beni ayrıca gururlandırmaları, yaşamım boyunca unutmayacağım hediyeleridir…”  

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİME SONSUZ TEŞEKKÜRLER...

Takdir etmesini bilmeyenleri de bahtının rüzgarına bıraktığımı da ifade eden Deliveli şöyle devam etti: “Ancak beni bu kadar gururlandıran öğrencilerimin yanında ortaokulu ve lisesini okuduğum İskenderun Lisesi’ne müdür olmamı engelleyen zavallıları da asla unutmayacağım! Unutulmamalı ki mahkeme kadıya mülk değil! Şimdiden yanında gezecek bir dost daha bulamayacaklardır, sanırım böyle de olmuşlardır. Hakkımı helal etmediğimi de bilmeliler. Katkılarını esirgemeyen öğretmen arkadaşlarıma, okul müdürlerine, velilerime, başkanlığı döneminde Mete Aslan’a, mihenk taşlarım gurur kaynaklarım sevgili öğrencilerime sonsuz teşekkürler! Hz. Ömer Adaleti ile icra ettiğim mesleğimle gurur ve onur duyduğumu ifade ederken katkılarını unuttuğum kişi ve kurumlar varsa höşgörülerine sığınıyor haklarını helal etmelerini bekliyorum…”  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Lisesinde, 37, yılda, ‘Efsane’, oldu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı