ugur okullari - destop
Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 17:48
 
İskenderun Limanı da Lübnan’a hizmet verecek…
Beyrut limanında meydana gelen patlamanın yankıları devam ederken Türkiye Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Okan, Mersin ve İskenderun Limanlarının Lübnan’ın hizmetine sunacaklarını açıkladı.
Ekonomi Haberi
İskenderun Limanı da Lübnan’a hizmet verecek…

Dış İşleri Bakanı Çavuşoğlu ile birlikte Lübnan’a destek ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Okan patlamanın yaşandığı yeri gezdi. Yetkililerle temaslarda bulundu ve Türk vatandaşları ziyaret etti.

Patlamanın yaşandığı limanda açıklama yapan Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Okan limanın hem Beyrut, hem de Lübnan için çok şey ifade ettiğinin altını çizerek “Lübnan ve Beyrut ekonomisinin neredeyse bel kemiği durumunda” dedi.

Yeniden burası ayağa kaldırılana kadar, Mersin ile İskenderun limanın büyük ölçekli gümrükleme ve depolama faaliyetlerinde kullanılabileceğini sonrasında da daha küçük gemilerle buraya taşınabileceğini ilettiklerini ifade ettiklerini belirten Okan “Teklifimiz geçerli sonrasında hemen, İskenderun limanından bizi aradılar. İskenderun Limanını da bu çerçevede Lübnan’ın hizmetine sunabileceklerini ilettiler, biz bunu görüşmelerimizde ifade ettik. Mersin ve İskenderun Limanlarımızın Beyrut limanı tekrar inşa edilip normal fonksiyonel hale gelene kadar her iki limanı da Lübnan’ın hizmetine sunacağımız ifade ettik, çok memnun oldular, değerlendirecekler bu konuda teknik görüşmeler de devam edecek. Dolayısıyla biz şunu gördük burada, ‘Lübnan bizim için sadece bir patlamanın olduğu ve o patlamadan dolayı da burada olduğumuz bir ülke olmadığını gördük” diye konuştu.      

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Limanı, da, Lübnan’a, hizmet, verecek…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı