ugur okullari
Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 15:25
 
İskenderun Kent Konseyi yönetimi belirlendi…
İskenderun ilk kent konseyinin gelen kurulu yoğun katılımla gerçekleştirilerek Kaymakam İskender Yönden’in başkanlığında on bir kişilik yönetim oy birliğiyle belirlendi.
Yaşam Haberi
İskenderun Kent Konseyi yönetimi belirlendi…

Belediye Kültür Sarayında geniş katılımla düzenlenen İskenderun Kent konseyinin Genel kuruluna İskenderun Kaymakamı İskender Yönde, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, siyasi parti ilçe başkanları, kurum amirleri, sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Divan Başkanlığını İskenderun Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalının yaptığı divan kurulunda Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur, İTSO Başkan Yardımıcısı Muhsin Yeter, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Nadir Ünal ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç yer aldı. 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan 1.’inci olağan genel kurulun açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı İskenderun’da yaşayan herkese daha iyi hizmet için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek “Geçmişten bugüne birlikte yaşama kültürüyle hiç kimseyi ayırmadan yan yanayız. Bugün gerçekten hepimiz için çok özel bir günü yaşıyoruz. Kent konseyi herkesin katılımıyla gerçekleşmesi bizleri umutlu kıldı, sizlerin destekleri ve eleştirileri ile daha iyi çalışacağız” dedi.

Kent konseyinin geçici Başkanı olan Kaymakam İskender Yönden de, İskenderun için kent konseyi oldukça önemli bir çalışma. Bu konuda emeği geçen herkesi kutluyorum. Her kesimin bir arada olduğu kent konseyi bundan sonra şehrimizin kaliteli ve marka şehir olması için çalışacaktır” diye konuştu.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Divan kurulunda Kont Konseyiyle ilgili salondakileri fikirlerini sordu. Bazı katılımcılar oluşturulan listenin dar ve tüm STK’ları kucaklamadığını, daha geniş tutulması yönünde görüşlerini ortaya koyarak eksikliklerin giderilmesini istediler.

Belediye Başkanı Tosyalı da eksikliklerin konuşarak kesinlikle çözülebileceğini belirterek şuanda böyle bir çalışma içine girdiklerini bunun düzeltilmesi ve eksikliklerin tamamlanması için çalışacaklarını söyledi.

Kaymakam İskender Yönden’in geçici başkanlığındaki Kent Konseyi’nin 11 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: OSB Başkanı Ayhan Tosyalı, Ticaret odası Başkanı Levent Yılmaz, İskenderun Teknik üniversitesinden Vahit çalışır, İskenderun Kaymakamlığı yazı işleri müdürü Mehmet Gök, Gençlik ve spor ilçe müdürü Ferit Ali Gündel, Şoförler ve otomobilciler odası başkanı Erol Akın,  Ak parti meclis üyesi, Tayfun Boda, CHP Meclis üyesi Bülent Kırmızıoğlu, MHP meclis üyesi Emir Selim Yazar, Çevre koruma derneği başkanı Nermin Yıldırım Kara ve Makine Mühendisleri adını Murat Durukan.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Kent, Konseyi, yönetimi, belirlendi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı