ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 11:46
 
İskenderun Heripus çoksesli korosundan sürpriz…
Hatay’da dört buçuk yıl önce kurulan İskenderun Heripus çoksesli korosu Erhan Kara yönetiminde çalışmalarını uzaktan zom eşliğinde aralıksız sürdürürken, sürpriz hazırlığına girdi.
Kültür Haberi
İskenderun Heripus çoksesli korosundan sürpriz…

Hatay’da dört buçuk yıl önce kurulan İskenderun Heripus çoksesli korosu Müzisyen ve eğitimci Erhan Kara yönetiminde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kentin ilk polifonik korosu olan İskenderun Heripus, tüm zorluklara, imkansızlıklara ve pandemiye rağmen uzaktan erişimle online çalışmalar yapıyor.

İskenderun Heripus çoksesli korosu şefi Erhan Kara, zorlu bir yılı geride bıraktıklarını belirterek “Konserlerimize, turnelerimize ara vermek zorunda kaldık, fakat biz çalışmalarımıza ara vermeden online olarak devam ediyoruz” dedi.

Geleceğe dair çok büyük hedeflerinin bulunduğunun altını çizen Şef Erhan Kara “Bence Hatay halkı her şeyin en iyisini, en büyük başarıları hak ediyor. Kurulduğumuz günden buyana 4,5 sene geçti, Haziran’da beşinci senemizi kutlayacağız. Covid-19 vaka sayılarının düzmesiyle içimizdeki umutlar yeşeriyor. Önümüzdeki yaz 6-11 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale korolar festivaline katılacağız. Festival bu sene yarışma formatında olacak. Biz de o yarışmaya katılıp İskenderun ve Hatay’ı en güzel şekilde temsil edeceğiz. Covid-19 pandemi önlemleri nedeniyle yüz yüze çalışamıyoruz, ancak zoom üzerinden online provaları yürütüyoruz. Normalleşmeye geçilirse biz de yüz yüzü provalarımıza başlayacağız. Bunun için Sağlık Bakanlığı ve Bilim kurulunun açıklamalarını takip ediyoruz” diye konuştu.

HERİPUS DAĞILMADI SÜRPRİZE HAZIRLANIYOR

İskenderun Heripus çoksesli korosunun dağıldığı yönündeki iddialara da yanıt veren şef Erhan Kara “Ve buna inanan ciddi bir kitle var. Biz her zaman şunu söylüyoruz; Müzik yapmamıza hiçbir şey engel olamaz. Bunu salgın döneminde yapmış olduğumuz ve youtube kanalımızdan yayınlamış olduğumuz ‘Kalenin dibinde taş ben olaydım’ klibimizle de göstermiştik. Biz İskenderun için Hatay için varız, Hatay’a en güzel başarıları yaşatmak, adını yüceltmek için varız. Nasıl ki Hatayspor süper ligde göğsümüzü kabartıyorsa, biz de Heripus çoksesli korosu olarak da  Hatay halkının göğsünü kabartmak istiyoruz. Gelecek günlerde çok güzel bir sürprizle izleyenlerimizin karşısına çıkacağız. Bizi takipte kalsınlar” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Heripus, çoksesli, korosundan, sürpriz…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı