ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 18:47
 
İskenderun Heripus Acapella Konseri verecek…
Hatay’da çok sesli koro kültürünü yerleştirmek için yola çıkan İskenderun Heripus Çoksesli Korosu Şef Erhan Kara yönetiminde 16. Konserini 31 Ocak 2020 tarihinde Doğa Koleji salonunda gerçekleştirecek.
Kültür Haberi
İskenderun Heripus Acapella Konseri verecek…

Şef Erhan Kara’nın yönettiği İskenderun Heripus çok sesli korosu yeni konseri için yoğun bir hazırlık dönemi geçirdi. 2016 yılında kurulan çok sesli korosu geride kalan 4 yılda 15 konser gerçekleştirdi. İskenderun’da çok sesli koro kültürünün yerleşmesine de önemli katkı sundu.

İskenderun Heripus Çok Sesli Korosu Şefi Erhan Kara, bugünü kadar 3 festivale katıldıklarını ve ödüle layık görüldüklerini belirterek “Bu yılın ilk konserini de İskenderun’da 31 Ocak Cuma günü Doğa Koleji salonunda gerçekleştireceğiz. Konserimize tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

İskenderun Heripus Çok Sesli Koronun koristlerinden Gamze Altun da Hatay’da ve bu kentte böyle bir koronun bulunması gerçekten çok önemli olduğunu vurgulayarak “Burada tüm ekip arkadaşlarımızla ciddiyetten asla taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda kamp dönemindeyiz. 31 Ocak tarihinde yapılacak konserimize tüm halkımızla bir arada olmak istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Heripus, Acapella, Konseri, verecek…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı