Haber Detayı
18 Temmuz 2020 - Cumartesi 09:09
 
İskenderun Gerçek Ahisini kaybetti
Hatay’ın İskenderun ilçesini özellikle Şehit Pamir Caddesinde uzun yılar Kırtasiyecilik yapan dürüstlüğü, ahi geleneğinin en önemli temsilcilerinden, 2016 yılının Ahisi seçilen Mehmet Akkatoğlu hakkın rahmetine kavuştu.
Yaşam Haberi
İskenderun Gerçek Ahisini kaybetti

İskenderun Şehit Pamir Caddesi üzerindeki küçücük kırtasiye dükkanında sevgi saygı ve dürüstlüğüyle hizmet verdiği dönemde 7’den 70’e her kesimden insanın gönlünde çok derin ve temiz anı, iz bırakan Mehmet Akkatoğlu’nun vefatı başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerini derinden üzdü.  

Akkatoğlu'nun cenazesinin yarın (19 Temmuz Pazar) günü Kaptan Paşa Cami'nden öğle namazına müteakiben kaldırılacağı öğrenildi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na 1970’li yıllarda kaydını yaptıran ve odanın en eski üyelerinden biri olan Mehmet Akkatoğlu yılın Ahisi seçilmişti. Akkatdoğlu 2016 yılında HESOB (Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği) tarafından gerçekten de hak eden, geç de olsa yılın Ahisi seçilen kırtasiyeci Mehmet Akkatoğlu bu kentin en iyi esnaflarındandı.

Maddi durumu yetersiz bazı öğrencilere gizlice kırtasiye yardımı yapan ve onları rencide etmeyen güzel bir yüreğe sahipti. Herkese saygılı, Esnaflığı süresince müşteriyle ilgili, vefalı, dürüstlüğü, mütevazı duruşuyla dükkkanı küçük gönlü büyük bir insan olarak akıllarda kaldı.

 Merhum Mehmet Akkatoğlu’na Allah'tan rahmet, kederli Akkatoğlu Ailesi'ne ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz, İskenderun.org

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Gerçek, Ahisini, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı