ugur okullari
Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 14:10
 
İskenderun Gençlik Merkezi siperlik üretimine geçti…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Gençlik Merkezi görevlileri ve gönüllüleri coronavirüs covid-19 salgınının yayılımını önlemek amacıyla yürütülen tedbirler çerçevesinde siperlik üretimine geçti.
Sağlık Haberi
İskenderun Gençlik Merkezi siperlik üretimine geçti…

İskenderun Gençlik Merkezi de özellikle risk gruplarının ihtiyacını karşılamak üzere koruyucu siperlik üretimine başladı ve devam ediyor. Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, sosyal medya üzerinden öncelikle yaptıkları ilk paylaşımdan sonraki aldıkları olumlu tepkilere teşekkür ederek “Koruyucu siperlik üretimiyle niyetimiz devlet büyüklerinin de desteği ile bu zorlu süreçte bir vatandaş ve Gençlik Merkezi olarak taşın altına ellerimizi koymak istedik. Günlerdir hepimiz evimizde sevdiklerimizi bırakarak elimizden geldiğince Merkezimizde tedbirlerimizi alarak bu ateşe karınca misali su taşımaya çalışıyoruz. Her şeyden önemlisi üretiyoruz. Bu hafta toplamda 1004 üretimle ilk partimizi tamamladık. Şuan temizlik ve dezenfekte işlemleri yapılan siperliklerimizi Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün ile Kaymakamımızın öncülüğünde ilgili yerlere teslimini gerçekleştireceği” şeklinde konuştu.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, maddi ve manevi desteği esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz'e, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden'e, Kızılay İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri'ye ve bu zorlu süreçte Koruyucu siperlik üretiminde çalışan tüm ekip arkadaşlarına çok teşekkür etti.

Kaymakam İskender Yönden de, Covid-19 salgınına karşı halkı korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla ülke genelinde yürütülen tedbirlerle kararların İlçede de üstün hassasiyet ve titizlikle uygulanmasının sağladığını ifade ederek “İlçemizde de kurum ve kuruluşlar ile işbirliği, koordinasyonu sağlandı.  Virüs salgınına karşı mücadelede ihtiyaç duyulan maske, tulum, siperlik v.b. tıbbi malzeme üretim çalışmalarına da öncülük edildi. İskenderun Halk Eğitim Merkezi'nce başlatılan maske, tulum, siperlik v.b. koruyucu tıbbi malzemelerin üretim çalışmaları, diğer kurum ve kuruluşların da katkısı ile hızla devam ediyor. İskenderun Gençlik Merkezi de çalışmalara dahil olmasıyla mücadeleye katkı sunma süreci de ivme kazandı. Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin yönetiminde, Gençlik Merkezi görevlileri ve gönüllüleri hünerli elleriyle maske, siperlik gibi tıbbi malzemelerin üretilmesiyle İskenderun'da işbirliği ve dayanışmanın gücü de bir kez daha gözler önüne serilmiştir” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Gençlik, Merkezi, siperlik, üretimine, geçti…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı