Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 17:21
 
İskenderun’dan sınırdaki Mehmetçiğe maske…
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ilk etapta 100 bin adet üretim hedefledikleri maskelerin öncelikli olarak sağlıkçılara dağıtılacağını, sınırdaki Mehmetçiğe de 10 bin adet gönderileceğini söyledi.
Yaşam Haberi
İskenderun’dan sınırdaki Mehmetçiğe maske…

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile Kaymakamlık avlusunda, Kovid-19 coronavirüs ile mücadele kapsamında çeşitli kurumların desteğiyle üretime geçilen maske, temin edilen sıvı dezenfektenle ilgili açıklama yaptı.

 

Toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Ferit Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Volkan Yeter, HEM Müdürü Bedir Durur, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Kadir Başar, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ahmet Tokgöz, İskenderun Teknik ve Endüstri Mesleki Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri hazır bulundu.   

MEHMETÇİĞE 10 BİN MASKE

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Kovid-19 Koronavirüs ile mücadelede özellikle sağlık alanında eksikliği hissedilen maske temini konusunda harekete geçtiklerini belirterek “İlk üretilen maskelerimizi sağlık çalışanlarına vereceğiz. Yarından sonra üretileceklerin on bin adedini de sınırda görev yapan Mehmetçiklerimize göndereceğiz” dedi.

GÜNLÜK 30 BİN MASKE

İskenderun Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve Kızılay maske üretimine geçtiğinin altını çizen Kaymakam Yönden “Kentin ihtiyacına yetecek kadar maske üretimi için gerekli koşullar temin edildi. İskenderun Teknik ve Endüstri Mesleki Anadolu Lisemiz ile ilgili bir çalışmamız var, onunda devreye girmesiyle günlük 30 bin maske üretmeyi hedefledik. Önümüzdeki hafta içerisinde plastik çatal kaşık üretmeye başlayacağız. Bu konuda kurumlar arası koordinasyon sağlandı. Bu arada İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’nin katkılarıyla Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafında üretimi yapılan 500 kg dezenfekten satın alındı. Başta sağlıkçılarımız olmak üzere çeşitli kurumlara ve sınırda görev yapan birliklerimize dağıtımı yapılacak. Bizim halkımızdan tek talebimiz, evde kalmalarıdır” diye konuştu.

45 MAHELLEDE CADDE-SOKAK YIKANIYOR

Korona virüsünün gündeme geldiği günüden bugüne tüm kurumlarla birlikte koordineli bir çalışma izlediklerini belirten İskenderun belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, “Belediyemizin tüm imkanlarını İskenderunlu hemşerilerimiz için kullanıyoruz. Temizlik işleri ve zabıta müdürlüğü 7/24 ve vefa hattımız her arayan ihtiyacı talebi olanlara hizmet vermeye çalışıyoruz. 45 mahallemiz var sokaklarımız caddelerimiz yıkanıyor .Kadın kültür merkezlerimizde maske üretiyoruz .İnşallah şuana kadar İskenderun da böyle bir şeyin olduğu duyulmadı.Ümit ediyorum bu sorun İskenderun ve ülkemize bir mağduriyet yaşatmadan kısa sürede kurtulur ve tekrar o güzel günlerimize hep beraber kavuşuruz diyorum” şeklinde konuştu.

İlk üretilen Maskelerin Sağlık çalışanları başta olmak üzere sınırda görev yapan Mehmetçiğe gönderilmek üzere teslim edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’dan, sınırdaki, Mehmetçiğe, maske…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı