Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 18:36
 
İskenderun’da ‘Yerel esnafa destek’ kampanyası
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde yerel esnafı kalkındırmak, sahip çıkmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Yerel Esnafa Destek’ kampanyası başlatıldı.
Ekonomi Haberi
 İskenderun’da ‘Yerel esnafa destek’ kampanyası

İTSO (İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında, Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi ile İskenderun Ticaret Borsasının da desteklediği kampanyayı İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz kamuoyuna duyurdu.

Yerel esnafın büyük marketlere karşı direnme gücünün iyice azaldığının vurgulandığı açıklamada İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz vatandaşlara yerel esnaftan alış veriş yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

Yerel esnafın ulusal zincir marketlerle rekabet ederken birçok zorluklarla karşı karşıya kaldığını vurgulayan İTSO Başkanı Yılmaz “Satış ve pazarlama stratejileri gereği ulusal kuruluşlar yaptıkları Pazar araştırmaları neticesinde uygun gördükleri lokasyonlara yatırım yaptıkları, uygun gördükleri sayı ve büyüklükte işletme açmaktadırlar. Ancak bu durum yerel esnaflarımızın satışlarının azalmasına ve karlarının düşmesine yol açmaktadır. Bu zorlu koşullara bir süre direnen yerel esnafımızın, kepenk indirmeleriyle sonuçlanmaktadır” dedi.

Bilindiği üzere ulusal zincirlerin kazançlarının bölgeden ziyade ulusal kuruluşların merkezlerinin bulunduğu şehirlere aktığına dikkat çeken İTSO Başkanı Yılmaz “Sonuç olarak bizler tarafından harcanan paralar, yine bizlerin faaliyet gösterdiği pazarın dışına çıkmaktadır. Bu durum bir domino etkisi yaratarak birçok iş kolumuzu da olumsuz yönde etkilemektedir. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak aynı zamanda bugün burada bulunan başkanlarımla birlikte bizler yerel esnafımıza, bizzat bizlerin sahip çıkmasına inanıyoruz. Alışverişlerimizi ve tüm hizmet alımlarımızda yerel esnafımızı tercih etmemizin bölgemizde faaliyet gösteren işletmelerimizin kalkınmasına olumlu yansımaların olacağını düşünüyoruz. Ayrıca şehrimizde kullanılan sıcak paranın da bir şekilde yine bizlere döneceğine inanıyoruz. Farkındalık ve sorumluluk anlayışıyla diyoruz ki ‘Yerel esnafımızdan alışveriş yapalım, esnafımıza sahip çıkalım” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İskenderun’da, ‘Yerel, esnafa, destek’, kampanyası,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı