tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 18:47
 
İskenderun’da ‘Yaban Hayatı’ Günü etkinliği…
Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özer ile İskenderun Teknik Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projesi Koordinatörlüğü tarafından 3 Mart ‘Yaban Hayatı’ günü bir etkinlikle kutlandı.
- Haberi
İskenderun’da ‘Yaban Hayatı’ Günü etkinliği…

İskenderun Kelaynak parkında düzenlenen etkinliğe Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özer, İskenderun Teknik Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projesi Koordinatörlüğü’nden Ebru Sakır ile vatandaşlar katıldı.  

Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özer, 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Gününün 20 Aralık 2013 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun, dünya yaban hayvanları ve bitkilerine dair farkındalığı arttırmak amacıyla 3 Mart’ı ‘Yaban Hayatı’ Günü ilan ettiğini söyledi.

3 Mart tarihinin ayrıca, Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme – CITES Sözleşmesinin imzalandığı gün olduğunun da altını çizen Özer “Dünya Yaban Hayatı Günü, her yıl düzenlenen ve yaban hayatına adanış en önemli küresel etkinlik haline gelmiştir. 2020 yılı teması ise dünyanın biyoçeşitliliğinin kilit bileşenleri olarak bütün yaban hayvan ve bitki türlerini içeren “Dünyada tüm yaşamın sürdürülebilirliği” başka bir açıdan ise; Dünya Yaban Hayatı Gününün 2020 yılının teması olarak her türlü ve güzel formunda yabani fauna ve flora (hayan ve bitkiler) da dahil biyoçeşitliliği kutlanmaktadır” dedi.

Etkinlikte vatandaşlara fidan dağıtımı yapıldı, ağaçlara ise kuşlar yuvası takılarak yaban hayatına katkıda bulunuldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’da, ‘Yaban, Hayatı’, Günü, etkinliği…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı