SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
05 Temmuz 2020 - Pazar 18:05
 
İskenderun'da Pandemi kurallı 5 Temmuz coşkusu…
Türk Askerinin Hatay’a İskenderun’dan girişinin 82. Yıldönümü kutlama törenleri bugün sabah Atatürk Anıt alanında düzenlenen çelenk sunma programıyla başladı.
Yaşam Haberi
İskenderun'da Pandemi kurallı 5 Temmuz coşkusu…

İskenderun'un Kurtuluş Bayramı, gurur gününün 82. Yıldönümü dolayısıyla çelenk sunma töreni ve etkinlikleri "Pandemi" kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi.

5 Temmuz 2020 Pazar Saat: 10.00’ da Atatürk Anıt Alanı'ndaki çelenk sunma programında Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından Ata'nın manevi huzuruna çelenk sunuldu.

Ardından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kutsal vatan topraklarının bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerin anısına bir dakika saygı duruşunda bulunularak, istiklal marşımız eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekildi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı 5 Temmuz mesajında şunları kaydetti: “Fransız ve Emperyalist Devletlerin işgalinden kurtuluşumuzu kutladığımız bayramımızın 82. Yıl dönümünde, Hatay davasına sahip çıkan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Aziz Şehitlerimizi şükranla ve saygıyla anıyorum. 5 Temmuz İskenderun Kurtuluş Bayramımız Kutlu Olsun.”

5 Temmuz İskenderun Kurtuluş Bayramı çelenk sunma töreninin ardından Kaymakam İskender Yönden ile beraberindeki 39'uncu Mekanize Piyade Tugayı Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Baro Temsilcisi Av. Sevinç Çakıcı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilcisi Neşet Turhan belediyeye nezaket ziyaretinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun'da, Pandemi, kurallı, 5, Temmuz, coşkusu…, , , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı