ugur okullari - destop


Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 14:07
 
İskenderun'da pandemi hassasiyeti!
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Coronavirüs salgını ile mücadele sürecinin ilk başladığı andan itibaren tüm tedbir/kararların İlçede uygulanmasına üstün bir titizlik ve hassasiyet gösterildiğini açıkladı.
Sağlık Haberi
İskenderun'da pandemi hassasiyeti!

Devlet idaresince alınan tedbir ve kararların yanı sıra İl/ilçe Hıfzısıhha Kurulu Kararları ile de Pandemi sürecinin kontrollü bir şekilde seyri sağlandığına dikkat çeken Kaymakam Yönden uygulamaya konulan son işlemlerle de bu dönemdeki hassasiyet bir kez daha gözler önüne serildiğini kaydetti.

Kaymakam İskender Yönden yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İlçemizde Covid-19 teşhisi konan her hasta için kişinin dış ortam ile temasını kesmek amacıyla ve bunu yaparken de temel ihtiyaç malzemeleri temini konusunda sorun yaşamaması amacıyla ekonomik durumuna bakılmaksızın Muhtarların da bilgi ve referansı dahilinde Bin TL nakdi veya ayni yardım yapılmaktadır. Ayrıca, teşhisi konan kişi / kişiler evinde kalmayı istememesi halinde ise Kaymakamlığımız uhdesinde ve Türk Kızılay İskenderun Şubesi finansörlüğünde KYK Yurdu yatakhanesinde misafir olarak kabul edilmekte ve hekimlerimiz kontrolünde karantina sürecini tamamlaması sağlanmaktadır.”

Bu hassasiyet devam ederken, İskenderun halkından maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmelerini rica eden Kaymakam Yönden “Gelecekte ki güzel günlere erişmek bugünlerde ki titizlik, sabır ve dikkatimiz ile mümkün olacaktır. Haydi İskenderun birlikte başaralım” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun'da, pandemi, hassasiyeti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı