Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 17:01
 
İskenderun’da Maske karaborsa oldu!
Dünyayı saran coronavirüsten sonra Hatay’ın İskenderun ilçesinde önce maske ve ateş ölçer fiyatları tavan yaptı, sonra da piyasalarda tedarikinin güçleştiği bildirildi.
Sağlık Haberi
İskenderun’da Maske karaborsa oldu!

Dünyayı saran coronavirüs nedeniyle önlem amaçlı maske sıkıntısı Çin ve uzak doğudan sonra Türkiye’de de hissedilmeye başladı. Dünyanın birçok ülkesinde görülen coronavirüs Türkiye’de ilk günden itibaren Sağlık Bakanlığı tarafından sıkı önlemler alındı. Dünyada en önemli önlemlerin başında maske gelirken, virüsün yayıldığı ülkelerde büyük sıkıntılar yaşanırken, insanlar bireysel olarak maske görevi görecek tedbirler almaya çalışıyor. Tek bir vakanın tespit edildiği Türkiye’de ise insanlar coronavirüs tedirginliği yaşıyor.

Dünyada coronavirüsün ortaya çıkmasıyla birlikte Hatay’ın İskenderun ilçesinde de maske ve ateş ölçere ilginin arttığına dikkat çeken Medikal satıcısı Levent Konur coronavirüs ülkede olmamasına rağmen fırsatçıların harekete geçerek maske ve ateş ölçerlere ciddi fiyat farkı koyduklarını söyledi.

Levent Konur İskenderun’da şuanda piyasada yok denecek kadar az olan maske ve ateş ölçer fiyatlarının tavan yaptığını vurgulayarak “Önceleri maske ve ateş ölçer bulmak çok kolaydı. Herhangi medikale girdiğinizde maskeyi, ateş ölçeri temin edebiliyordunuz. Fakat ülkemizde olmayan, coronavirüsünün sancılarını biz çekiyoruz. Maske şu anda bulmak imkansız gibi, eskiden bir kutu fiyatı 7,5-15 TL arasındaki fiyatlar şu an neredeyse adet fiyatlarına denk geliyor. Maskenin firmalarda yok. Biz bunu teyit etme adına üretici ve tedarikçi firmaları tek tek aradık. Maske sorduğumuz zaman, ellerinde olmadığını ifade ettiler. Şu an bulamıyoruz. Bulamadığımız için de satışını maalesef yapamıyoruz. Bu konuda denetimlerimiz eksik” şeklinde konuştu.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’da, Maske, karaborsa, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı