ugur okullari - destop
Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 13:50
 
İskenderun’da maç ringi kayıp!
Sporcuları Yurt içi ve dışında Hatay’ı büyük bir başarıyla temsil eden İskenderunlu boksörlerin İlçe Spor salonundaki maç ringinin kayıp olduğu, bu yüzden kentte resmi müsabakalar yapılamadığı açıklandı.
Spor Haberi
İskenderun’da maç ringi kayıp!

Boksa yıllarını veren ve beş dönem Boks Hatay İl Temsilciliği yapan Nuri Erdener, ilginç bir iddiayı ortaya attı. Kendisi ve kardeşleri Hasan ve Ahmet Erdener hocaların bu spora halen emek verdiklerini vurgulayan Nuri Erdener “Bu spora gönül vermiş çocuklarımızın yetişebilmesi için bizim bir boks ringine gereksinimimiz var. Bizim antrenman ringimiz var, onu da antrenman salonumuza aldık. Antrenman ringiyle maç yapılamaz. Resmi maç yapılabilmesi için İlçe spor salonunun ortasına resmi bir boks ringinin kurulması gerekir. O resmi boks ringinden biz mahrumuz” dedi.

BOKS RİNGİ AMBARDA YOK!

İskenderun’da iki adet boks ringinin olduğunu belirten Nuri Erdener “Bu boks ringini geçmiş dönem Seyfi Dingil zamanında bize verildi. Sonra ambara verildi, ambarda şimdi boks ringini arıyoruz, kaybolmuş. Tabi bu çocukları kendi aralarında da olsa veya uluslararası bir turnuva da yapsak ya da iller arası bir turnuva yapsak bir boks ringimiz yok İskenderun’da. İlk defa Hatay bölgesinde İskenderun’da maç boks ringi yok, şimdiye kadar vardı, artık yok. Sayın Belediye Başkanımızı ziyaretlerimizde konumuzu kendisine, işadamlarımıza bildireceğiz. Boks ringimizin yeniden yapılması için destek isteyeceğiz. Desteği alıp boks ringimizi yaptıktan sonra inanıyorum ki, buradan farklı branşlarda çok daha başarılı sporcular yetişecek” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’da, maç, ringi, kayıp!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı