ugur okullari
Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 13:17
 
İskenderun’da kısıtlı ve paraşütlü 101. Yıl coşkusu…
İskenderun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, sosyal mesafe kurallarına uyularak kutlanan törende paraşüt gösterisi yapıldı.
Yaşam Haberi
İskenderun’da kısıtlı ve paraşütlü 101. Yıl coşkusu…

Törene İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, İbn-i Arabî KYK Erkek Yurdu Müdürü Mehmet Ali Yılmaz ve ilçe Spor Müdürlüğü personelleri katıldı. Kısıtlı sayıda kişinin katılımı ve sosyal mesafeye uyulan düzenlenen tören, saygı duruşu, İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Atatürk’ün manevi huzuruna saygı çelengi sunulmasıyla noktalandı.

 

İskenderun Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, bu sene coronavirüsten dolayı bayramı biraz buruk kutladıklarını ifade ederek “Coşkuyu içimizde hissediyoruz” dedi.

 

Bu akşam saat 19.19'da tüm yurtta olduğu gibi İskenderun’da da yapılacak olan İstiklal Marşı okuma programı için tüm vatandaşları balkonlara davet eden Gündel halkın 19 Mayıs coşkusunu balkonlarda okuyacağı istiklal Marşı ile hissettireceklerini söyledi.

 

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel ile birlikte kutlamalar çerçevesinde Amanos Dağları zirvesinden Türk bayraklarıyla atlayış gerçekleştiren yamaç paraşütçülerinin gösterisini izledi.

 

Kaymakam Yönder de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinin corona virüs nedeniyle kısıtlı ama görseli bol etkinlikle kutladıklarını belirterek “Akşam da 19 19 da tüm Türkiye aynı anda balkonlardan istiklal marşını okuyacak” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’da, kısıtlı, ve, paraşütlü, 101., Yıl, coşkusu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı