kehribar - logo yanı
Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 12:46
 
İskenderun’da 'Kademeli normalleşmede' ilk gün yoğunluğu…
Yurt genelinde 17 günlük tam kapanmanın ardından ‘Kademeli normalleşme’ sürecinin ilk gününde Hatay’ın İskenderun ilçesinde kent merkezi gerek araç trafiği, gerekse insan haraketliliği açısından yoğunluk dikkat çekti.
Yaşam Haberi
İskenderun’da 'Kademeli normalleşmede' ilk gün yoğunluğu…

İskenderunlu tam kapanma sürecini evlerinde geçirdi. Normal ihtiyaçlarını karşılamak üzere dışarı çıkanların dışında 17 günlük süreçte insanların eve kapanmasıyla birlikte birçok yerde olduğu gibi İskenderun’da da vaka sayılarında önemli ölçüde düşüş kaydedildi.

Bu süreçte evlerine kapanan vatandaşların ‘Kademeli normalleşme sürecinin ilk günü başta biriken işlerini yapmak, kapalı işyerlerinin açılmasıyla sabah saatlerinden itibaren kentin cadde ve sokakları araç ve insanlarla doldu.

Uzun süredir evde bulunan vatandaşlardan çalışan işine gitti, iş yeri kapalı olan açtı ve ekmek mücadelesine başladı. Vatandaş ödemelerini, yapmak üzere borçlu olduğu işyerleri, kurumlar ve bankaların önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yetkililer, tam kapanmayla aşağı çekilen ve ‘Kademeli normalleşme’ sürecinde covid-19 vaka sayısının yükselmemesi için vatandaşların maske, mesafe ve hijyen konusundaki kurallara uyması gerektiğine dikkat çekiyor.       

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’da, 'Kademeli, normalleşmede', ilk, gün, yoğunluğu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı