SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
31 Temmuz 2021 - Cumartesi 12:22
 
İskenderun’da ilk KPSS heyecanı…
ÖSYM tarafından tüm yurtta olduğu gibi bu yıl Hatay’ın İskenderun ilçesinde de ilk kez gerçekleştirilecek olan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) heyecanı sardı.
- Haberi
İskenderun’da ilk KPSS heyecanı…

Hatay’da daha önceleri Antakya’da yapılan KPSS için ilin diğer ilçelerinden sınav yerine ulaşım, zaman kaybı ve stres nedeniyle mağduriyetler yaşanıyordu. İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin de ÖSYM nezdindeki girişimiyle KPSS Lisans sınavlarının bundan sonra İskenderun’da da yapılacağı müjdesi vermişti. ÖSYM tarafından 1 Ağustos Pazar günü tüm ülkede olduğu gibi İskenderun'da da Kamu Personeli Seçme Sınavı gerçekleştirilecek.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci Koordinatörlüklerinde yapılacak olan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı)’nın Pazar günü saat 10.15’te başlayacağını belirterek “Genel Kültür ve Genel Yetenek Oturumu ile 14.45’te başlayacak Eğitim Bilimleri oturumlarına girecek tüm adaylara başarılar dilerim. Birçok insanımıza istihdam sağlayacak olan sınavda başarılı olmak için ter dökecek bütün adaylar için sınavın gönüllerine göre geçmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’da, ilk, KPSS, heyecanı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı