ugur okullari - destop


Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 14:08
 
İskenderun’da gönüllü ekmek dağıtımı…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir grup gönüllü covid-19 salgını nedeniyle kentin 45 mahallesinde evine kapanan ve ihtiyaç sahibi insanların adreslerine kadar ekmek götürmeye başladı.
Yaşam Haberi
İskenderun’da gönüllü ekmek dağıtımı…

Ulusal Pandemi önlemleri kapsamında evde kalan ihtiyaç sahibi insanlar için Avukat Alper Ermisket’in öncülük ettiği bir grup gönüllü harekete geçti.

Av. Alper Ermisket bir ailenin en temel ihtiyaçlarının başında gelen ekmeği İskenderun’un 45 Mahallesindeki tanıdıkları vasıtasıyla belirledikleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere bir çalışma yaparak farkındalık yaratmak istediklerini söyledi.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın bugünlerde çok önemli olduğunu belirten Av. Ermisket “Her gün bir mahallenin ihtiyaç sahiplerine beraber çalıştığım arkadaşlarımla ekmekleri evlerine kadar götürüyoruz. Toplumumuz için ekmek önemli, yaşadığımız şu zorlu süreçte evinize ekmek alırken 1 ekmek fazla alıp etrafınızda durumu olmayanlara yardım yapalım unutmayın ki Biz birlikte güzel bir ülkeyiz! Yardımda bulunan tüm kardeşlerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

Av. Ermisket, yakın çevresinden oluşan gönüllülerin katkı verdiği ihtiyaç sahiplerine ekmek miktarı, götürülen ve götürülecek mahalle isimlerini de bir gün önceden sosyal medya hesabından paylaşıyor. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’da, gönüllü, ekmek, dağıtımı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı