ugur okullari - destop
Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 16:27
 
İskenderun’da ‘Cruise Gemisi’ sefer incelemesi…
Hatay’ın turizmine önemli katkı sağlaması beklenen ve 2021 yılında başlanması planlanan Cruise Gemisi seferleriyle ilgili yurt dışından gelen bir heyet İskenderun’da bir dizi incelemelerde bulundu.
Ekonomi Haberi
İskenderun’da ‘Cruise Gemisi’ sefer incelemesi…

Yabancı heyeti İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu ve Ermar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Kaplan karşıladı. İMEAK Deniz Ticaret Odasında yapılan görüşmenin ardından heyet yat limanına dönüştürülmesi planlanan Madenli Balıkçı barınağı ve İskenderun Balıkçı Barınağında incelemelerde bulundu.

 

Heyet, Madenli Balıkçı Barınağındaki incelemede barınağın yat limanına dönüşümüyle ilgili bilgiler alırken,  İskenderun Balıkçı Barınağını da inceleyen heyet Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Habip Yücel Dalgıç’dan teknik bilgiler aldı.

 

Yabancı heyetin verdiği bilgilere göre, on gün arayla Antalya çıkışlı yapılması planlanan Cruise Gemisi seferleri Alanya ve Mersin’e günü birlik uğradıktan sonra İskenderun’a uğrayacak. İskenderun’a yanaşan Cruise Gemisi yolcuları bölgenin turistik yerlerini gezdikten sonra Beyrut’a oradan da İsrail’e geçecek. Aynı Cruise gemisi yolcularını İsrail’de indirdikten sonra İsrail’den yeni yolcular alarak Beyrut, İskenderun, Mersin, Alanya hattını izleyerek Antalya’ya tekrar dönüş yapacak.

 

Armar Denizcilik ile ortaklaşa yürütülecek seferlerin sorunsuz devam edebilmesi için yabancı heyet ile bölgede incelemelerde bulunduklarını belirten Armar Denizcilik Operasyon Müdürü Jilber Topuz, 2021 yılında başlanması planlanan Cruise Gemisi seferlerinde aylık beş yüze yakın yolcunun taşınmasının hedeflendiğine dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’da, ‘Cruise, Gemisi’, sefer, incelemesi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı