ugur okullari - destop
Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 16:37
 
İskenderun’da bahriyelilerin yemin heyecanı…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Deniz Er Eğitim Alayında 2019/3 dönem silahaltına alınan bahriyeliler düzenlenen törenle bayrağa ve silaha el basarak yemin etti.
Yaşam Haberi
  İskenderun’da bahriyelilerin yemin heyecanı…

Yurdun dört bir yanından İskenderun Deniz Er Eğitim Alayında vatani görevini yapmak üzere silahaltına alınan ve temel eğitimlerini tamamlayan bahriyeliler için yemin töreni düzenlendi. Törene İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe İskenderun Belediyesi ve HBB Başkan yardımcıları, diğer protokol üyeleri, asker aileleri katıldı.

 2019/3 dönem bahriyelilerin Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı alanında gerçekleştirilen yemin töreni bando ve sancağın yerini almasıyla, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

Alay Komutanı Deniz Piyade Albay İbrahim Özdağ Deniz, Er Eğitim Alay Komutanlığına katılan tüm Mehmetçiklere Türk Silahlı Kuvvetleri Deniz Kuvvetlerini tanıtmak, onlara temel askerlik niteliklerini kazandırmak maksadıyla karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı Askeri disiplin içerisinde eğitimler verildiğini söyledi.

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayında vatani görevini 2019/3 dönem olarak yapmak için yurdun dört bir yanından gelen erler düzenlenen törenle bayrağa ve silaha el basarak yemin etti.

Yemin eden Deniz erleri adına bir erin konuşmasının ardında Alaya ilk katılan birinci, ikinci ve üçüncü ere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi, Alaya birinci olarak katılan er tarafından yaş kütüğüne ismini çaktı.

Farklı dönemlerde Deniz Er Eğitim Alayında askerliklerini yapan baba ve oğlu kucaklaştı ve ödülleri verildi. Resmigeçidin ardından aileler yemin eden bahriyelilerle buluştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , İskenderun’da, bahriyelilerin, yemin, heyecanı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı