ugur okullari - destop
Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 11:28
 
İskenderun'da Atayı anma ‘Atatürk Kupası’ yelken yarışı…
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü dolayısıyla 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında İskenderun’da Atatürk kupası yelken yarışları yapıldı.
Spor Haberi
İskenderun'da Atayı anma ‘Atatürk Kupası’ yelken yarışı…

İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları Kulübü tarafından hafta sonu iki gün süren optimist ve laser sınıflarında gerçekleştirilen yarışlarda kız ve erkeklerde 14 sporcu beş klasmanda dereceye girdi.

 

Yarışlar neticesinde Laser 4.7 Genel Klasmanda: 1. İrem Sütlü, 2. Nurettin Mert Sütlü. Laser 4.7 Junior Klasmanında: 1. Nurettin Mert Sütlü, 2. Lütfi İlhan. Optimist Genel Klasmanda: 1. Aras Çınar, 2. Doğukan Erene Oğuzhan, 3. Firdevs Yeğin, 4. Ege Taşkıran ve 5. Jan Kanbolat. Optimist Junior Klasmanında: 1. Aras Çınar, 2. Ege Taşkıran, 3. M. Arel Girişen, 4. M. Kerem Öztürk ve 5. M. Arda Şahinci. Optimist Kızlar Genel Klasmanda: 1. Firdevs Yeğin, 2. Nil Güngör.

 

İskenderun Yelken Kulübü Antrenörü Gökhan Durkal, Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yıldönümü anısına gerçekleştirdikleri yelken yarışlarıyla hem atayı andıklarını hem de milli takım seçme kriterinden biri olan 18–23 Kasım 2019 tarihleri arasında, Büyükçekmece –İstanbul’ da yapılacak olan TYF Türkiye şampiyonası yelken yarışları öncesinde takım olarak eksiklikleri görme imkanı bulduklarını söyledi.

 

Yarış tarihine kadar hazırlıkların aynı hızda devam edeceğini vurgulayan Durkal “İskenderun Yelken takımının TYF Türkiye şampiyonasından derecelerle döneceği inancım tamdır. Son olarak kendisi de milli sporcu olan ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen Başkanımız Meriç Özkaya'ya, yönetim kurulu üyelerimize ve sporcularımızın ailelerine teşekkür ediyorum"

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun'da, Atayı, anma, ‘Atatürk, Kupası’, yelken, yarışı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı