ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 15:37
 
“İskenderun'da 92 Km yol asfaltladık!”
İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı bir yıl içinde 45 mahallede 142 bin ton asfaltlama gerçekleştirildiğini belirterek toplamda 92 kilometrelik yol yaptıklarını söyledi.
Siyaset Haberi
“İskenderun'da 92 Km yol asfaltladık!”

İskenderun Belediye Kültür Sarayında düzenlediği basın toplantısıyla bir yıllık çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 45 mahalleye hizmet alanında gereksinimleri ölçüsünde ulaştıklarını vurgulayarak “İskenderun’a değer, halkımıza layık hizmeti sosyal belediyecilik ilkesiyle sürdürüyoruz. Her mahallede asfalt çalışması yaparak bir yıl da 142 bin ton asfaltlama yaptık, 45 mahalle kapsamında 92 kilometrelik yol asfaltladık” dedi.

Kentin ihtiyaç olan bölgelerine kaldırım ve yol dekoratif parke döşeme çalışmaların sürdüğünü aktaran Başkan Tosyalı “55 bin metrekare dekoratif parke, 55 bin metre karo, 50 bin metrekarelik 8’lik kilit parke taşı, 5 bin metrekarelik 6’lık kilit parke taşı, 5 bin metrekare Antezit parke taşı yapılacak. Park-Bahçe çalışmalarımızda ise sahil hattında 1 km, damlama sistemi ve yeni sahil hattında 21.620 metrekare fiskiye sulama sistemi kuruldu. Böylelikle hem daha verimli ve düzenli sulaması sağlanarak yeşil alanlarımız korunmuş oldu, hem de 50 iş gücü, 70 su tasarrufu sağlanarak ekenomiye katkı sağlanmış oldu” diye konuştu.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın basın toplantısı sürüyor.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İskenderun'da, 92, Km, yol, asfaltladık!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı