ugur okullari - destop
Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 10:18
 
İskenderun’da 4 mevsim Yamaç paraşütü…
Amanos dağları eteklerinde bin 200 rakımdan dört mevsim gerçekleştirilebilen ve ilgi gören tandem uçuşları İskenderun’u yamaç paraşütü turizminde daha da öne çıkması için çalışmalar yapılması isteniyor
Spor Haberi
 İskenderun’da 4 mevsim Yamaç paraşütü…

Doğu Akdeniz’in en önemli yamaç paraşütü atlayış noktası konumunda bulunan, son yıllarda da hızla yaygınlaşan yamaç paraşütünün, uygun alan ve doğal güzelliklere sahip çok sayıdaki parkurla Hatay özellikle de İskenderun, Yamaç paraşütü turizmin yeni gözdesi.

Keyifli bir spor dalı olan yamaç paraşütüne yerli turistlerin ilgisi her geçen gün artan İskenderun’da Sahil ve kültür turizmi için gelenlerin dışında son yıllarda sadece yamaç paraşütü için tercih eden yerli turistlerde artış dikkat çekiyor.  

Flytürk havacılık yönetiminden yamaç paraşütü eğitmeni Mehmet Karaömer, yamaç paraşütünün alternatif turizminde ön plana çıkabileceğini, bu konuda yerel yöneticilerin tanıtım çalışmalarını yoğunlaştırması gerektiğini söyledi.

Yılın dört mevsiminde İskenderun’da bin 200 rakımlı uçuş noktasından atlayışlar gerçekleştirdiklerini belirten Mehmet Karaömer “İkili uçuşlar içinde sürekli çevre illerden, tandem uçuşları için talepler oluyor. İskenderun halkı da yavaş yavaş ilgi göstermeye başladı. İl dışından buraya uçak için gelen insanlar var. Yalnız bu konuda biraz tanıtım eksiğimiz, yerel yönetimlerin bu aktiviteyi desteklemelerine ihtiyacımız var. Kamunun da bu aktiviteye destek olması halinde İskenderun turizmine de katkı sunacağını düşünüyorum” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İskenderun’da, 4, mevsim, Yamaç, paraşütü…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı