Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 12:52
 
İskenderun’da 100 milyonluk tesis için imza atıldı
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu İskenderun’da içerisinde bir stat da bulunan spor tesislerinin yer aldığı yaklaşık 100 milyon liralık yatırımı imzaladı.
Spor Haberi
İskenderun’da 100 milyonluk tesis için imza atıldı

Çeşitli açılış ile inceleme gezileri sonrasında Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı salonunda düzenlenen, spor tesisleri imza törenine katıldı.

 

YAKLAŞIK YÜZ MİLYON TL YATIRIM İMZASI ATILDI

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı kent için çok özel bir gün, İskenderun ilçesine kazandırılacak tesislerin imza töreninde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından kazandırılacak tesislerin imza törenindeyiz. İmza töreni yaklaşık 50 ile 100 milyon TL arasında spor tesisleri kazandırılması, bu tesislerde faaliyet gösterecek kardeşlerimizin, gençlerimizin tesisten ziyade onların kötü alışkanlıklar kazanmaları ve kötü yerlere gitmelerini engelleyecek en önemli bir imza töreni” dedi.

 

Bakan Kasapoğlu da, Hatay’ın ilçelerinde İskenderun’da gerek gençler için, gerek spor, gerekse sporcular, gelecek nesiller için çok önemli yatırımları hayata geçirmenin çabası, gayretini var kılacaklarını söyledi.

Bir sonraki ziyaretinde de yatırımları birlikte açacaklarının altını çizen Bakan Kasapoğlu “Gençlerimizi, kadınlarımızı milletimizi bu tesislerde görmenin sevincini heyecanını hep birlikte yaşayacağız. Sevgili gençler sizler bizim umudumuzsunuz ümidimizsiniz. Ama sadece bizim değil insanlığın umudusunuz. Onun içindir ki, İskenderun da gerçekleştireceğimiz tesislerin ne kadar mühim ve stratejik bir yatırım olduğunu gördük” diye konuştu.

 

Bir stadyum, 5 çok amaçlı basketbol sahası, on mahalle tipi futbol sahası, 2 antrenman spor salonu, bir yarı olimpik yüzme havuzu ve kapalı yüzme havuzunun yenilenmesi için hazırlanan protokolle başta Bakan Kasapoğlu olmak üzere protokol üyeleri ile birlikte imza attı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’da, 100, milyonluk, tesis, için, imza, atıldı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı