Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 10:53
 
İskenderun BİLSEM’e Tahsis Edildi
İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi(BİLSEM) üstün yetenekli çocukların eğitim gördüğü bina yetersiz gelince İskenderun belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın devrettiği bina ile yeni yerine kavuşacak.
Eğitim Haberi
İskenderun BİLSEM’e Tahsis Edildi

Mevcut binası artık kendisine yeterli gelmeyen BİLSEM için İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı tarafından Sakarya Mahallesindeki kaba İnşaat halindeki bina arsasıyla birlikte Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildi. Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel tarafından 8 milyon 242 bin 300 TL ödenek tahsis ettirildiği ve inşaatın bitirilerek eitime kazandırılması çalışmalarına başlandığı belirtildi.

İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanlığına bağlı. ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki resim, müzik ve genel zihinsel yetenek alanlarında “özel yetenekli öğrencilerin” örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmaları ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız ve resmî özel eğitim kurumu.

BİLSEM, İskenderun Mustafa Kemal Mahallesindeki Binasında İskenderun merkezli olmak üzere Arsuz, Belen, Payas, Dörtyol ve Erzin ilçelerinde bulunan 336 özel yetenekli öğrenciye destek eğitimi verdiği yeni binaya taşınması ile öğrencilerin daha fazla imkanlardan faydalanabileceği ifade edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, BİLSEM’e, Tahsis, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı