SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 17:46
 
İskenderun Belediyesinden Gezici Kütüphane…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Belediye Başkanı Fatih Tosyalı kırsal kesimde vatandaşlar için düzenledikleri gezici kütüphane aracının bugünden itibaren hizmet vermeye başladığını açıkladı.
- Haberi
İskenderun Belediyesinden Gezici Kütüphane…

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, bugün saat:14.00’da Bekbele Mahallesi Muhtarlığı önünde gezici kütüphanenin açılışının gerçekleştirileceğini söyledi.

 

AMACIMIZ KİTAP OKUMA

ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK

Amaçlarının toplumun okuma alışkanlığını geliştirmek ve okumayı teşvik etmek olduğunu belirten Başkan Fatih Tosyalı, ”Amacımız; kırsal kesimde yaşayan tüm çocuk ve yetişkinlerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Kitap envarterimizde;10.200 adet kitap mevcut olup kitaplar Dünya ve Türk klasiklerinden oluşmaktadır. Çocuk dâhil tüm okuryazarların okuyabileceği eserler mevcuttur” dedi.

 

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

Belediye envanterinde bulunan bir eski tip halk otobüsünü gezici kütüphaneye çevirdiklerini ifade eden Başkan Fatih Tosyalı, ”Gezici kütüphane aracımızın çalışma sistemi; çalışma gün ve programında belirtilen noktalarda ödünç olarak kitap alma ve kitabın okunduktan sonra ödünç alınan noktadan teslimi yapılacaktır. Tüm kitaplar kaşeli ve seri numarası ile teslim edilecektir. Gezici kütüphanemizde ayrıca 4-6 yaş çocuklarımız için 7750 adet boyama kitabı ve boyama kalemi seti hediye olarak dağıtılacaktır. Gezici kütüphanemizin açılışına tüm halkımız davetlidir ” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Belediyesinden, Gezici, Kütüphane…,
Yorumlar
Haber Yazılımı