Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 18:41
 
İskenderun’a 1 Milyar Dolarlık yatırım…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, başlangıçta hurda işleyecek 1 Milyar dolarlık çelik üretim yatırımı yapacağını açıkladı.
Ekonomi Haberi
İskenderun’a 1 Milyar Dolarlık yatırım…

Üç farklı kıtada, 25 farklı tesisle üretimlerini sürdüren Tosyalı Grubu Hatay’ın İskenderun ilçesinde çelik üretim tesisi kurmak için harekete geçti. Global kriz zamanlarında dahi yatırımlarına her zaman devam ettiklerini vurgulayan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı Türkiye’nin ilk özel yassı çelik yatırımını gerçekleştirdikleri dönemde de, Amerika kaynaklı çok büyük bir kriz başladığını, buna rağmen 1 milyar dolarlık bütçe ile ilk özel yassı çelik üretimini başardıklarını hatırlattı.

 

BAŞLANGIÇTA HURDADAN ÜRETİM

İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesinde yapılması planlanan Çelik üretim tesisiyle ilgili Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı “Yeni çelik yatırımı için kolları sıvadık. Başlangıçta hurdadan üretim yapacak olan tesis, orada da orta vadede madenden çelik üretimine geçecek. 1 milyar dolarlık bu yatırıma 2020’de başlayacağız” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun’a, 1, Milyar, Dolarlık, yatırım…,
Yorumlar
Haber Yazılımı