Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 17:39
 
İsdemir’in işçi alım politikasını TBMM’de eleştirdi!
Bölgenin en büyük Entegre Demir ve Çelik tesisi İSDEMİR A.Ş.’yi işe alımlarda izlediği politika nedeniyle eleştiren MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, TBMM’den istihdam tercihinde önceliğin İskenderun olması çağrısı yaptı.
Siyaset Haberi
İsdemir’in işçi alım politikasını TBMM’de eleştirdi!

TBMM’deki konuşmasında MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı İSDEMİR’in işçi alımında üzerine kurulu olduğu İskenderun’un başta Karayılan, Azganlık, Sarıseki, Denizciler ve Bekbele mahallelerinde oturan gençler başta olmak üzere Hatay’ın tüm gençlerine pozitif ayırımcılık yapmasını istedi.

Fabrika’nın her türlü çevresel problemlerinden ilk etkilenen, fabrika bacalarından çıkan dumanı ilk soluyan çevre sakinleri başta olmak üzere Hataylı gençlere öncelik verilmesini isteyen MHP’li Kaşıkçı, vatandaşların İSDEMİR’i sevdiklerini ve böyle bir beklenti içinde olduklarını aktardı.

NASA’YA MI, ALINIYOR?

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İSDEMİR’in istihdam politikalarında uyguladığı kriterlere yönelik eleştirilerini sürdürerek “İnsan işe alımlarda istenilen kriterlere bakınca ‘NASA’ya mı alım yapılıyor?’ diye düşünmeden edemiyor insan. Özellikle Mühendis alımlarında İSDEMİR ODTÜ ve İTÜ mezunu olma şartı arıyor, TOFEL puanı istiyor. Hemen yanı başında 12 farklı bölüm ile hizmet veren İskenderun Teknik Üniversitesi varken İSDEMİR’in bu tavrını anlamakta zorlanıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İsdemir’in, işçi, alım, politikasını, TBMM’de, eleştirdi!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı