ugur okullari - destop
Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 15:38
 
İSDEMİR’de korkutan patlama ucuz atlatıldı…
Hatay'ın İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nda öğle saatlerinde 4 nolu yüksek fırında meydana gelen patlama korkuttu.
Ekonomi Haberi
İSDEMİR’de korkutan patlama ucuz atlatıldı…

İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nın 4'üncü fırınındaki patlamayla birlikte Entegre tesisten yükselen dumanlar paniğe yol açtı. Çıkan yangına İSDEMİR'in itfaiye ekipleri ile işçiler müdahale etti. Olayla ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

İSDEMİR’DEN AÇIKLAMA

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. de yaşanan kazayla ilgili yaptığı açıklamada “14 Aralık 2019 İsdemir yüksek fırında su kaçağının sıcak metale temas etmesi nedeniyle gerçekleşen patlamada hiçbir çalışanımız zarar görmemiştir. Gerekli önlemler alınmış olup kısa süre içerisinde normal çalışma şartlarına dönülmesi beklenmektedir” denildi.

VALİLİK AÇIKLAMASI:

Hatay Valiliği konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayarak şunları kaydetti: “İSDEMİR’de Patlama 14/12/2019 tarihinde öğle saaatlerinde, ilk değerlendirmelere göre İskenderun Demir Çelik Fabrikasının 4.yüksek fırınında sıcak metalin suyla temasıyla meydana gelen patlama sonucunda yangın söndürme cihazlarının otomatik olarak çalışması neticesinde, havada yüksek miktarda buhar ve duman oluşmuştur. Olayda yaralanan ya da ölen vatandaşımız yoktur. Yangın söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSDEMİR’de, korkutan, patlama, ucuz, atlatıldı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı