Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 13:02
 
İSDEMİR’de 100 Milyon ton üretim gururu…
Türkiye’nin yassı ve uzun çelik üreten tek ve en büyük entegre fabrikası İsdemir, 1919’un 100’üncü yılında kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği üretim ile 100 milyon ton sıvı ham demir üretimine ulaştı.
Ekonomi Haberi
İSDEMİR’de 100 Milyon ton üretim gururu…

OYAK Maden Metalürji Grubu şirketlerinden İsdemir, Milli Mücadele’nin 100’üncü yılında 100 milyon ton sıvı ham demir üretimine ulaşmanın gururunu yaşıyor. 1970’te yıllık 1,1 milyon ton kapasiteyle kurulan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş., 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da 100 milyon ton sıvı çelik üretimine ulaşmayı hedefliyor.

 

30 AĞUSTOS ARMAĞANI…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da 100 milyon ton sıvı çelik üretimine ulaşmayı hedeflediklerini belirten OYAK Maden Metalürji Grup Başkanı Toker Özcan bu üretimin, OYAK Maden Metalürji Grubu’nun Türkiye’ye 30 Ağustos Zafer Bayramı’ armağanı olduğunu söyledi.

 

Çelik sektörünün stratejik öneme sahip olduğunu ve sanayinin belkemiği olma niteliği taşıdığını vurgulayan OYAK Maden Metalürji Grubu Başkanı Toker Özcan, İsdemir’in ülke için yarattığı katma değere dikkat çekerek “Ülkemizin çelik üretim kapasitesini artırma çalışmalarımız devam ederken, tesislerimizde verimliliğimizi ve kapasite kullanımımızı en yüksek seviyede tutarak üretimimize devam ediyoruz. Zira demir-çelik üretimini, sanayileşmenin ve ekonomik kalkınmanın lokomotifi olarak görüyor, bu endüstrinin sürdürülebilir bir büyüme için baş aktör olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

 

100 MİLYON TON ÜRETİM GURURU

Genel Müdürü Mesut Keyfli de kuruluşundan bu yana ülkenin çelik sektöründe önemli bir yere sahip olan İsdemir’in OYAK çatısı altında yarattığı katma değeri artırarak sürdürdüğüne işaret etti.

 

İsdemir’in yassı çelik üretimine başlamasına imkan veren Modernizasyon ve Dönüşüm Yatırımlarının Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından biri olduğunu hatırlata Genel Müdür Keyifli “Rekabet gücü yüksek, modern, çevre dostu bir çelik üreticisi olarak ülkemiz için bitmeyen bir heyecanla çalışıyor, sıvı ham demir üretiminde 100 milyon tona ulaşmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSDEMİR’de, 100, Milyon, ton, üretim, gururu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı