ugur okullari - destop
Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 18:10
 
İnternet'ten tava dolandırıcılığı, 72 mağdur varmış!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir fırıncı internet üzerinden 3 bin liralık simit tepsisi siparişi verdi. Tepsiler gelmeyince verilen telefonla ulaştığı satıcı, fırıncıya küfredip, ‘Acıyorum size’ mesajı atmış.
Yaşam Haberi
İnternet'ten tava dolandırıcılığı, 72 mağdur varmış!

İnternet üzerinden yurdun dört bir yanındaki fırıncılara ucuz baklava, simit tepsileri satışı yapan siteden alışveriş yapan İskenderunlu fırıncı gönderi dekontuyla 3 bin lira gönderdiği yerden uzun bir süre ses çıkmayınca dolandırıldığını anladı.

Satıcı olarak kendini tanıtanların telefonla sürekli oyaladıkları İskenderun Sanayi Sitesindeki fırıncı Halil İncesoy İnternette gördüğü siteden simit tavalarından sipariş etti. Yaklaşık 3 bin lira değerindeki tavaların parasının peşin ödenmesini isteyen, Ankara’da olduğu iddia edilen bir firma yetkilisi tavaların ondan sonra gönderileceğini belirtti.

Bunun üzerine Fırıncı İncesoy tavaların PTT yoluyla gönderilmesini ve gönderdiği evrakın kendilerine gönderilmesini istedi. Dolandırıcı, PTT de adres formunu doldurarak alıcıya mesaj olarak attı. Simit tepsileri gelmeyince postaneye giden İncesoy, PTT görevlisinin böyle bir kargo olmadığını belirterek ‘Geçmiş olsun’ karşılığını aldı.

 

Paranın yattığı yerin belli, çekenin belli ve halen internet üzerinden resimler koyarak dolandırıcılığa devam ettiğini öne süren fırıncı Halil İncesoy, “Telefonlarıma çıkmıyor, çıktığı zamanda küfür ediyor. Bir de utanmadan acıyorum size diyor. Ben dolandırıldım başkalarının dolandırılmamasını istiyorum. Yetkililerinde bu konuya el atarak bu insanları yakalayarak gerekli şekilde cezalandırmalarını istiyorum” diye konuştu.  

 

Sesini çıkartmayıp da dolandırılan kendisi gibi çok sayıda esnafın bulunduğunu vurgulayan Fırıncı İncesoy “Benim öğrendiğim 72 kişi var. Ben yasalar önünde hakkımı arayacağım ve bu kişiler hakkında dava açacağım” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnternet'ten, tava, dolandırıcılığı,, 72, mağdur, varmış!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı