ugur okullari - destop


Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 14:43
 
“İnteraktif Vergi Dairesini kullanın!”
Vergi ödemelerini son güne bırakılmamasını, İnteraktif Vergi Dairesini Kullanılmasını mükelleflerden isteyen Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol “Vergi Dairesine gitmeden evinizden veya ofisinizden vergisel işlemlerinizi yapabilirsiniz” dedi
Ekonomi Haberi
 “İnteraktif Vergi Dairesini kullanın!”

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol Vergi ödemelerinde yığılmaların önlenmesi ve sosyal mesafe kuralına uyulması konusunda vergi ödemelerinde ve yapılacak bütün vergi işlemlerinin dijital ortamda yapılmasını, internet üzerinden interaktif vergi dairesin kullanılmasını istedi.

 

Vergi Dairesine gitmeden bütün ödeme işlemlerinin yanı sıra İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden 163 adet tanımlı işlemi internet üzerinden de yapılabileceğini vurgulayan Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol “Vergi dairelerinde coronavirüs (Covid-19)’a yönelik alınan tedbirlerin yanı sıra ödemeleri son güne bırakılmasın. Mükellef odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde, mükelleflerimizin vergi dairelerinde yürütülmekte olan işlemlerinin tamamına yakınını elektronik ortama taşıdık. Artık evinizden ya da ofisinizden bilgisayarınız veya akıllı cep telefonunuz ile 7/24, güvenli, hızlı ve kolay şekilde vergisel işlemlerinizi yapabilirsiniz” diye konuştu.  

 

VERGİ ÖDEME İŞLEMLERİNİZ İNTERNETTE

Gelir İdaresi Başkanlığının yayınladığı duyuruda; “Tüm vergi ödemelerinizi Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın banka kartları ile İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) adresi veya mobil uygulaması (GİB Mobil) üzerinden ya da bu bankalarla birlikte Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım bankalarının online bankacılık hizmetlerinden yararlanarak internet ortamında evinizden ya da ofisinizden yapabilirsiniz. Ayrıca, anlaşmalı tüm bankaların (https://www.gib.gov.tr/yardimvekaynaklar/yararlibilgiler/anlasmali-bankalar-vergi-tahsil-yetkisi-verilen-bankalar) kredi kartları ile; Kira, ücret, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlarınıza ilişkin gelir vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik İdari Para Cezası, Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi Borçları,Pasaport Harcı ve Değerli Kağıt Bedeli, Tapu Harcı, T.C. Kimlik Kartı Bedeli, Ecrimisil Borçları, Veraset ve İntikal Vergisi, Yapılandırılmış/ Taksitlendirilmiş Borçlar, Yurtdışından Getirilen Telefonların Kullanım İzin Harcı,

Ödemelerinizi İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’ nin web (ivd.gib.gov.tr) adresi ve mobil (GİB Mobil) uygulaması üzerinden ya da anlaşmalı tüm bankaların on line bankacılık hizmetlerinden yararlanarak internet ortamında evinizden yada ofisinizden ödeyebilirsiniz.

 

VERGİ İLETİŞİM MERKEZİMİZ HİZMETİNİZDE

Tereddüt ettiğiniz veya bilgi almak istediğiniz vergisel konular hakkında Vergi İletişim Merkezimizi (VİMER -189) arayabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “İnteraktif, Vergi, Dairesini, kullanın!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı