Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 19:38
 
İki kız kardeşin yoksulluk çilesi!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde babalarının vefatından sonra yoksulluk çeken ve yaşam savaşına komşuları omuz veren ancak sıkıntılar özellikle de kışın büyük bir çileye dönüşen iki kız kardeş kendilerine yardım eli uzatılmasını istiyor.
Yaşam Haberi
İki kız kardeşin yoksulluk çilesi!

Barbaros Mahallesinde iki kız kardeş üç yıl önce babalarının vefatıyla zor günler geçirmeye başladı. Hiçbir gelirlerinin olmadığı için komşularının yardımıyla hayatlarını idame ettirmeye çalışan iki kız kardeşin yaşamı yokluktan adeta çileye dönüştü.

Oturdukları evin çatısından rüzgâr, damından su aktığını, kırık dökük penceresinden farelerin içeri girdiğini anlatan Kevser Karataş “Yıkık dökük bir evde yaşam mücadelesi veriyoruz. İki gözlü harabe bir evde akrabalarımızın ve komşularımızın yardımıyla yaşamaya çalışıyoruz. Hayırseverlerin ve devletin bize el uzatıp sahip çıkmasını istiyorum” dedi.

Hiçbir gelirinin bulunmadığını, komşular ve kız kardeşlerinin yardımlarıyla geçinmeye çalıştıklarını dile getiren Karataş, “Evimin çatısından ve kırık penceresinden rüzgâr, fareler içeri giriyor. Fareler ayrıca komşularımın verdiği erzakları parçaladıkları oluyor. Sobamı yakacak odunum kömürüm yok! Kış çok soğuk geçiyor, oturduğum eve kira vermiyorum sahibi durumu biliyor. İnşallah bizim de sıcak bir yuvamız olur” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İki, kız, kardeşin, yoksulluk, çilesi!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı