ugur okullari
Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 19:01
 
İHH yetim çocukları iftarlık dürümle sevindiriyor…
İHH (İnsanı Yardım Derneği) Hatay şube yönetimi tarafından il genelinde yaklaşık 400 civarındaki yetim çocuğa yaptırdıkları iftarlık dürümleri evlerine teslim edildi.
- Haberi
İHH yetim çocukları iftarlık dürümle sevindiriyor…

Hatay genelinde tüm ilçeleri kapsayan 2500 adet gıda paketi dağıttıklarını belirten İHH Hatay Şube Başkanı Ahmet Yetim “125 bin TL nakit yardımımız oldu. Yaklaşık 500 bin TL yardım yaptık ihtiyaç sahibi ailelerimize” dedi.

Hatay’da yaşayan yaklaşık 400 yetim çocuğa iftar verdiklerinin altını çizen Ahmet Yetim “Her yıl geleneksel hale getirilen Yetim ve öksüzler çocukları iftar geleneğini, coronavirüs nedeniyle bu yıl değiştirdik. Düşündük çocuklarımız neyi sever? ‘dürümü sever’  o zaman da Dörtyol’da ve İskenderun’da çocuklarımızın evlerine dürüm götürdük. İleriki günlerde de Hatay’ın diğer ilçelerinde de vereceğiz. Bu süreçte Türk yetim çocuklarımızı sevindirmek istiyoruz” diye konuştu.

Duyuruyu yaptıktan sonra bağışçılardan çok olumlu dönüşler geldiğini de sözlerine ekleyen Ahmet Yetim “Çok ciddi bağışlar geldi, şunu gördük insanlarımız gerçekten yetim deyince duruyor, mutlu oluyorlar. En katı kalpliler bile yetimi duyunca gevşiyorlar. Allah hepinizden razı olsun. Çok mutluyuz, şu anda biz saat 18.30’da paketlerimiz hazırlanıyor, arkadaşlarımız tam iftar vakti evlerine yetiştirecek, o çocuklarımız sevinecekler. O sevinci tüm dünyayla paylaşacaklar. Gerçekten ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımız çok mutluyuz.  

   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İHH, yetim, çocukları, iftarlık, dürümle, sevindiriyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı