Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 15:12
 
İGEV’den 22’nci Yıl burslu öğrencilere katkı gecesi…
İskenderun Güney Eğitim Vakfı, öğrencilere daha fazla burs verebilmek için geleneksel hala getirilen 22’nci yıl gecesi toplumun her kesimini ‘eğitim için’ bir araya getirdi.
Eğitim Haberi
İGEV’den 22’nci Yıl burslu öğrencilere katkı gecesi…

Grand Plaza’da gerçekleştirilen geceye, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve eğitim gönüllüleri katıldı.

Gecede konuşan İGEV İskenderun Güney Eğitim Vakfı Başkanı Nihad Belli, terörle mücadelede şehit düşen tüm Mehmetçiklere Allah’tan rahmet ve yüce Türk Milleti’ne başsağlığı dilerken “Eğitim gönüllülerinden oluşan İGEV kurulduğu yıllarda 40 öğrenciyle burs vermeye başladık. Bugün ise 160 civarında burs verebilecek güce eriştiğimizi söyleyebilirim” dedi.

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da, eğitim adına yaptığı faaliyetler, sosyal sorumluluk projelerine katkılarıyla İGEV’in çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyledi.

 

Eğitime katkı sunmanın çok önemli olduğuna işaret eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise kendisinin de yıllardır burs verdiğini ve şu anda maaşını burs olarak öğrencilere dağıttığını hatırlatarak, gücü olanları çocuk okutmaya, bu tür katkılara davet etti.  

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven de İskenderun Güney Eğitim Vakfı’nın kurucularından biri olmaktan büyük bir gurur duyduğu, yaktıkları meşalenin daha ilerilere taşınmasından da mutluluk duyduğunu ifade etti.

Eğitim gönüllülerine plaketleri protokol üyeleri tarafından takdim edilen gecede ayrıca İzmir marşının çalınmasıyla tüm salon Türk bayraklarıyla marşı ayakta okudular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İGEV’den, 22’nci, Yıl, burslu, öğrencilere, katkı, gecesi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı