Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 18:07
 
İGC’de Özel Mesajı…
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti yönetiminin ağırladığı, AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel ve İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven İskenderun’a yapılacak hizmetler, projeler ve önemli mesajlar verdi.
Siyaset Haberi
 İGC’de Özel Mesajı…

AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Gümrük Laboratuvarı’nın İskenderun’a kazandırılması yönünde yapılan çalışmaları aktararak, “İskenderun’a gümrük laboratuvarı hayırlı olsun. Bakanlığımızdan 10 milyon lira bir ödenek aldık. Para şu an YİKOB’da hazır duruyor. İSTE İskenderun Teknik Üniversitemizde bina sorunu yok. O yüzden 10 milyon lira cebimizde kaldı. Bir de üniversitenin gümrük laboratuvarı ve ekipmanları yapıya dahi olunca, 20 milyon liraya yakın tasarruf sağlamış olduk. Bu bina tamamlandığında İskenderunlu işadamlarımızın Mersin’e gitmesine gerek kalmayacak” dedi.

Milletvekili Özel, tüm bu hazırlıkların her aşamasında Hatay Valisi Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve iş dünyasının desteği olduğunu hatırlatarak teşekkür etti.

Ziraat Bahçesi’nin durumuna da değinen Milletvekili Özel, “Geçmiş dönem belediye başkanımız Seyfi Dingil zamanında Ziraat Bahçesinin yeri, İskenderun Belediyesi’ne tahsis edilmişti. Sonra hastane fikri ortaya çıkınca, arazi Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Biz hastane yeri ile ilgili yer değişikliğine gittik. Çünkü Ziraat Bahçesi, o bölgede ikamet edenler için çok önemli. Belediye Başkanımız Fatih Tosyalı’nın burası ile ilgili çalışmaları var. Biz burayı yakın zamanda İskenderun Belediyesi’ne tahsis ederek, bu çalışmalara destek vermek istiyoruz. Biliyorsunuz, Maydanoz Parkı civarında belediyenin 100 dönüm yeri var. Başkan Fatih Tosyalı, her iki alternatif kapsamında ‘Disneyland’ türü bir eğlence modelini İskenderun’a kazandırmak istiyor. Millet Parkı’ndan daha kapsamlı bir sosyal donatıyı hayata geçirmek istiyor. İskenderun’un nefes alacağı bu yerlerde çok güzel projeler hayata geçecek” diye konuştu.

Devlet Demir Yolları’yla birlikte hareket edip, ‘kiralama’ yöntemi ile birlikte istasyon civarında yatırımcı aracılığıyla bir 5 yıldızlı otel yaptırıp, istasyon girişine modern bir görünüm kazandırmak istediklerine vurgu yapan Milletvekili Özel, “Arsuz’a ve İskenderun’a hastane düşüncemiz var. Çalışmalarımız sürüyor. Amanos Tüneli için de ‘yap işlet devret’ modeli hayata geçirilecek” dedi.

Yerel basının desteklenmesi gerektiğini de belirten Milletvekili Abdülkadir Özel, 1946 yılına ait gazetelerin yer aldığı ciltlerini de inceleyerek şunları kaydetti: “Basın bizim sesimiz, kulağımız. Gazetelerin varlığı bizi diri tutuyor. Üzerimize düşen her konuda yanınızdayız”

Angus ithalatı meselesine vurgu yapan AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven ise, Çevre Koruma Derneği toplantısında konunun gündeme geldiğini hatırlatarak, “Artık gemilerle öyle 25 binlik değil, 3-5 bin kapasiteli Angus gemisi sevkiyatları oluyor. Hem bu gemilerin açık denizde iken temizliği ve ilaçlanması daha kolay ve hijyenik oluyor hem de tahliyesi daha hızlı yapılıyor. Hatta toplantıda iken, ‘Şu an limanda Angus tahliyesi olduğunu biliyor musunuz?” diye sordum, şaşırdılar” diye konuştu.

İGC Başkanı Veysel Cıncık, Milletvekili Özel ve İlçe Başkanı Güven’e teşekkür ederek, gazeteciliğin her geçen gün daha da zorlaştığını, yeni yargı reformu tasarısında icra ilanlarının gazetelere verilmeyecek olmasının ekonomik zorluklara daha çok etken olacağını aktırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İGC’de, Özel, Mesajı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı