Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 18:08
 
“İdlip Türk Ordusunun Yeni Kızılelma’sıdır”
Türkiye’nin İdlib politikasını değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı “İdlib Türk Ordusunun yeni Kızılelma’sıdır” dedi.
Siyaset Haberi
“İdlip Türk Ordusunun Yeni Kızılelma’sıdır”

TBMM Genel Kurulunda Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz alan Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, “Öncelikle, hastalıklı bir kafa yapısı ve yerli olmadığını düşündüğümüz bir bakış açısıyla İdlib'de yaşananları yorumlayanları gördükçe üzülüyorum. Bu sakat bakış açısı hem ‘İdlib'den ülkemize hiç kimse gelmesin’ diyor, hem de ‘Türk askerinin İdlib'de ne işi var?’ diye soruyor. Bu düşünce sahiplerinin amacı bizce belli, bunların niyeti, Türkiye'nin haklı mücadelesini lekelemek, ayrıca kamuoyunda kafa karışıklığı oluşturmaktır. Ancak ne yaparsanız yapın ne söylerseniz söyleyin Türk ordusunun yeni Kızılelma'sı İdlib'de huzuru sağlamak, Türkiye'ye yönelik göç tehdidini engellemektir ve bunu Allah'ın izniyle Rusya'ya, İran'a ve Suriye'ye, kısaca Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak isteyen herkese rağmen başaracağız” diye konuştu.

 

KIBRIS TÜRKTÜR TÜRK KALACAK

KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın sarf ettiği sözlerden dolayı özür dilemesini de isteyen MHP’li Kaşıkçı Tayfur Sökmen’in, Hataylıların sevgisine ve Mustafa Kemal Atatürk'ün iltifatlarına mazhariyet olmuş bir Kuvayı Milliye kahramanı olarak niteledi.

 

Tayfur Sökmen'e hakaretin, Mustafa Kemal Atatürk'e ve Millî Kurtuluş Mücadeleye, dolayısıyla millete hakaretle eş değer olduğunun altını çizen MHP’li Kaşıkçı “Tayfur Sökmen'e hakaret, Kıbrıs Türkünü yok olmaktan kurtaran Rauf Denktaş'a hakarettir. Kıbrıs Türklüğünün hak ve çıkarları, varlık ve bağımsızlık değerleri uğruna hayatları pahasına mücadele eden, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Denktaş olmak üzere, bütün şehitlerimize ve ebediyete irtihal edenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Akıncı'nın bu sözlerinin Kıbrıs Türklerine, şehitlerimize, Türkiye'ye ve aziz milletimizin tarih boyunca yapmış olduğu fedakâr mücadeleye saygısızlık olduğunu belirtmek istiyoruz. Hatay nasıl Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsi meselesiydi ve onu hiçbir emperyal güce ezdirmedi ve teslim etmediyse, Kıbrıs Türklüğü ve Kıbrıs davası da Türk milletinin şahsi meselesidir. Aziz milletimiz onu hiçbir emperyal güce teslim etmeyecektir. Akıncı'ya inat, Kıbrıs Türk'tür ve sonsuza dek Türk kalacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İdlip, Türk, Ordusunun, Yeni, Kızılelma’sıdır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı