Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 12:39
 
Hürriyet İlkokulunda kan bağışı…
Hatay’ın İskenderun ilçesi Mustafa Kemal Mahallesinde eğitim hizmeti veren Hürriyet İlkokulu’nda öğretmen ve velilerin yoğun katılımıyla Kızılay’a kan bağışında bulunuldu.
Yaşam Haberi
Hürriyet İlkokulunda kan bağışı…

Okula davet edilen Türk Kızılay’ı Kan Merkezi ekipleri, mobil kan alma istasyonu oluşturdu. Eğitimcilerle velilerin ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasına İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu da katılarak ilk bağışçı olarak kan verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, insan hayatı için büyük bir öneme sahip kanın kaynağının da sadece insan olduğunu vurgulayarak “Öncelikle Hürriyet İlkokulu idarecileri, eğitimcileri ve velilerine böylesi önemli bir kampanaya imza attıkları için teşekkür ediyorum. Kan her an herkese lazım olabilir. Kan bağışı hem insanlığa en büyük hizmet, hem de sağlık açısından da önemi büyük. Sağlıklı her insan kan vermeli ve herkesi kan vermeye davet ediyorum” dedi.

Hürriyet ilkokulunun kan bağışına destek vermesinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu tarafından Okul Müdürü İmadeddin Oğuz’a teşekkür belgesi verdi. Okulda buluna öğretmenler ve öğrenci velileri de Kızılay’a kan bağışında bulundular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hürriyet, İlkokulunda, kan, bağışı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı