ugur okullari - destop
Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 14:30
 
“Heybemiz İyilik Dolu'' Projesi…
Hatay’ın Dörtyol Şehit Harun Taş İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ayfer Paşalıoğlu'nun ortaklığını yaptığı "eTwinning-Heybemiz İyilik Dolu'' projesi kapsamında öğrencilere çevresine duyarlı, toplumsal değerleri içeren bilgiler veriliyor.
Eğitim Haberi
 “Heybemiz İyilik Dolu'' Projesi…

       Sedat İSKENDEROĞLU – Dörtyol

        Hatay, Kırşehir, Nevşehir, Çorum, Adana, Elazığ, Isparta, Osmaniye, Konya, Ankara, İstanbul, Burdur, Ordu ve Manisa illerinden 20 okulda hayata geçirilen proje ile çocuklar küçük kalplerini sevgi ile dolduruyor.

 

        Dörtyol Şehit Harun Taş İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ayfer Paşalıoğlu, proje kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki Mehmetçiklere yılbaşı kartı gönderildiğini de söyledi.  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın desteğiyle Dörtyol, Erzin ve Payas Bölge Koordinatörü Tansel Demirel'den kuş yuvası ve mama kapları temin edildiğini aktaran Paşalıoğlu, bunların Büyükşehir'e ait araçlarla ağaçlara yerleştirildiğini kaydetti.

 

        Proje çerçevesinde öğrencilere Çevresel değerler eğitimi, çevresindeki canlılara karşı sevgi gösteren, saygılı,  hoşgörü sahibi, yardımsever, vatansever, erdemli, hedefleri olan ve verdiği sözünü tutan bireyler olma öğretildiğini vurgulayan Paşalıoğlu ayrıca öğrencilerin kendi harçlıklarını biriktirerek hayvanlara mama aldığının altını çizdi.

 

Sınıf Öğretmeni Ayfer Paşalıoğlu ‘eTwinning-Heybemiz İyilik Dolu’ projeleriyle veli, öğretmen, öğrenci ilişkisini güçlendirdiklerini sözlerine ekleyerek “Amacımız öğrenimin çok boyutlu olarak gerçekleşmesini sağlamak, olumlu etkisini göstermek, iyilik yapmanın önemini kavramak, çocuklarımıza karakter eğitimi verirken onların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlamaktır.  Projemize destek veren Dörtyol Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, velilerimize, okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Heybemiz, İyilik, Dolu'', Projesi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı