tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 11:58
 
Herkes 10 Aralık’ı Bekliyor
Hatay Valisi Rahmi Doğan, kapılarını 10 Aralık tarihinde Medeniyetler Bahçesi temasıyla tüm dünyaya açacak olan EXPO 2021 Hatay’ın Antakya-Defne bölgesindeki alanını ziyaret etti.
Yaşam Haberi
Herkes 10 Aralık’ı Bekliyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile birlikte Kisecik bölgesindeki alanı gezen Vali Doğan, yapılan hazırlıkları yerinde görürken çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Lütfü Savaş, 220 dönümlük arazide yürütülen çalışmalarda gelinen son noktayı Vali Doğan ile paylaştı.

Kültür ve sanat sokağından amfi tiyatroya, biyolojik göletten arkeoparka, bitki müzesinden Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday mozaiğe kadar tüm yerleşkeleri Vali Doğan’a anlatan Savaş, inşa çalışmalarının yüzde 97’lik kısmının tamamlandığını ifade etti.

Kültür sanat sokağında, 21 ünitede, mozaik, ipekçilik, cam üfleme, yakma resim gibi Hatay’a ait el sanatlarının yer alacağını aktaran Savaş, ulusal mutfakların Antakya’daki, uluslararası mutfakların İskenderun’daki alanda yer alacağını belirtti.

EXPO alanlarının canlı kalması gerektiğini söyleyen Vali Rahmi Doğan, konser, tiyatro, fuar ve festivallerin artık çadır yerine yerleşik bir yerde yapılmasının şehir için büyük kazanım olacağını ifade etti.

 Başkan Lütfü Savaş’ın Ankara’da ciddi çalışmalar yürüttüğünü de sözlerine ekleyen Vali Doğan, “Başkanıma teşekkür ederim. Ankara’da ciddi çalışmalar yürüttü. Birçok ülkenin temsilcisi ve büyükelçisi ile görüşerek EXPO için Hatay’a davet etti. Ciddi bir katılım bekliyoruz. Komşu illerin ve diğer bölgelerin belediyeleri de bizimle birlikte burada bu etkinliğe katılacak. Hatay Valiliği olarak Belediyemizin her türlü çalışmasının yanındayız. Gayretlerine destek veriyoruz. Buradaki çalışmayı da memnuniyetle karşıladım. Başkanımıza ve ekip arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. Heyecanla 10 Aralık’ı bekliyoruz. Pandeminin bitmesiyle birlikte bu alanları doldurup taşırmak istiyoruz” diyerek çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Herkes, 10, Aralık’ı, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı