ugur okullari - destop


Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 17:55
 
HBB zehirlenen hayvanların hayatını kurtardı
Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde meydana gelen köpek zehirlenme olayında HBB ekipleri zehirlenen köpekleri Sahipsiz Hayvan ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alarak hayatlarını kurtardığı bildirildi.
Yaşam Haberi
HBB zehirlenen hayvanların hayatını kurtardı

Sahipsiz Hayvan ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde yer alan ‘Sahipsiz Hayvan Ambulansı’ ile vakaları yerinde inceleyen Büyükşehir ekipleri, vatandaşların çevrede gördükleri yaralı, zehirlenmiş ve hasta sokak hayvanları ile ilgili gelen ihbarları anında değerlendiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde meydana gelen köpek zehirlenme olayına yerinde müdahale eden ekipler, zehirlenen köpekleri Sahipsiz Hayvan ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alarak hayatlarını kurtardı.

HBB Sahipsiz Hayvan ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Veteriner Mehmet Bilgin, 2 hafta önce Kırıkhan’da 3 zehirlenme vakası olduğu öğrenildiğini belirterek “Ekiplerimiz zehirlenen 3 canı barınağa getirdiler. Köpeklerin durumları çok ağırdı. Yaşama şansları çok düşüktü. Saatlerce onları yaşatmak için uğraştık. Uzun süren tedavi neticesinde köpekleri iyileştirdik ve hayata döndürdük. Birini de sahiplendirdik. Bundan sonra gelecek olan tüm hayvanlara elimizden geldiğince yardım edip sağlıklarına kavuşturacağız” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HBB, zehirlenen, hayvanların, hayatını, kurtardı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı