Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 11:44
 
HBB Yağmur tahribatının yaralarını sarıyor…
Doğu Akdeniz’i etkisi altına alan kuvvetli yağışların çeşitli ilçelerinde yarattığı tahribat ve verdiği zararların yaralarını sarmak üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.
Yaşam Haberi
HBB Yağmur tahribatının yaralarını sarıyor…

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yağış sırasında ve sonrasında gerçekleştirdiği hızlı müdahalelerle zarar gören yerlerdeki olumsuzlukları ortadan kaldırdı. Yaşanan şiddetli yağış ve rüzgâr nedeniyle teyakkuz halinde olan Büyükşehir ekipleri, birçok yerde devrilen ağaçları kaldırdı, kapanan yollarda yol açma çalışması ve tıkanan menfezlerde temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Büyükşehir ekipleri, Defne Çökek-Hüseyinli mahalleleri arası ile Çökek-Çınarlı mahalleleri arasındaki kapanan yolda yol açma çalışması, Defne Subaşı Mahallesi’nde menfez temizliği, Payas Çınarlı-Paşa yaylaları arasındaki kapanan yolda ve İskenderun Kaledibi Mahallesi’ndeki kapanan yolda yol açma çalışması yaptı.

Samandağ Batıayaz-Büyükoba yolu ile Samandağ merkez-Batıayaz arasındaki yolda oluşan toprak kayması sebebiyle kapanan yolu temizleyen Büyükşehir ekipleri, vatandaşların can ve mal güvenliği için 24 saat teyakkuz halinde olmaya devam ettiklerini belirtti.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HBB, Yağmur, tahribatının, yaralarını, sarıyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı