kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 10:16
 
Haziran yağmuru İskenderun'u felç etti…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde sabah saatlerinde bastıran şiddetli Haziran yağmuru, kentte hayatı olumsuz yönde etkiledi. Cadde ve sokaklar yağmur suyuna teslim oldu.
- Haberi
Haziran yağmuru İskenderun'u felç etti…

İskenderun’da sabah saat 08.30 sıralarında başlayan yağmur kısa sürede kenttin ana caddelerini, ara sokaklarını göle çevirdi. Şiddetli yağış, hazırlıksız yakalanan birçok vatandaşı da ıslattı. Kent merkezinin bazı yerlerinde yine yapılan asfalt yollarda yağmur giderlerinin tıkalı olması ise su birikintilerinin en önemli sebebi olarak dikkat çekti. HATSU ekipleri kentin birçok yerinde tıkalı giderleri açmaya çalıştı.

 

Şiddetli yağmurla cadde ve sokaklarda yol ve kaldırımı da aştığı yerlerde birçok işyerine giren suyu, bazı esnaflar süpürerek engel olmaya çalıştı. Vatandaşlar yağmur suyuyla göle dönen yollarda karşıdan karşıya geçmekte güçlük çekti.

 

Ayrıca İskenderun Belediyesinin kentin birçok yerinde yaptığı asfalt çalışmalarının tamamlandığı noktalarda, asfaltı yapılmayan birleşim yerleri de suyla kaplandı.

 

Araçlar suların içerisinde güçlükle giderken ani bastıran yağmura yakalanan vatandaşlarda saç altlarında beklemek zorunda kaldılar. Birçok vatandaş, kısa süredeki yağışta bile kentin bu hale gelmesini rezalet olarak nitelendirdi.

Bu arada Meteoroloji, İskenderun’daki bir saatlik yağmurda metre kareye 25,6 kg yağış kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haziran, yağmuru, İskenderun'u, felç, etti…,
Yorumlar
Haber Yazılımı