Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 14:26
 
Hayrettin Yıldırım hoca son yolculuğuna uğurlandı…
Hatay’ın İskenderun İlçesinde Milliyetçi-Ülkücü Hareketin önemli isimlerinden, dava adamı Hayrettin Yıldırım Hoca, ülkücülerle sevenlerinin duaları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.
Yaşam Haberi
 Hayrettin Yıldırım hoca son yolculuğuna uğurlandı…

Ömrünün 61 yılını MHP ve Ülkücü harekete adayan Eğitimci Hayrettin Yıldırım, Hatay’da ülkücü hareketin mihenk taşlarındandı.  İskenderun Ülkü bir kurucu başkanı olan, MHP ile MHP ilçe başkanlıkları, il ve genel merkez delegeliği gibi görevlerde bulunan merhum Hayrettin Yıldırım İskenderun belediye başkan adayı da olmuştu.

Vefatı başta ailesi olmak üzere ülkücü camia ile sevenlerini derinden üzen Yayladağlı emekli öğretmen merhum Yıldırım’ın cenazesi bugün öğle namazı öncesi İskenderun Kaptan Mehmet Paşa Camiine getirildi. Üç dönem İskenderun Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, ülkücüler, aile ve yakınları ile kalabalık cemaat topluluğu cenaze namazında saf tuttu. Kılınan cenaze namazının ardından helallik verilen merhum Hayrettin Yıldırım tabutu dualar eşliğinde sevenlerinin omuzunda cenaze aracına kadar taşındı.

Çankaya mezarlığında toprağa verilen merhumun ailesi taziyeleri Süleymaniye Mahallesi Öz Çelik iş Sendikası eski binası civarında evinin önünde kurulan taziye çadırda kabul ediyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hayrettin, Yıldırım, hoca, son, yolculuğuna, uğurlandı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı