ugur okullari - destop
Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:33
 
Hayırseverler Hatayspor’a destek için buluştu
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın işbirliği ile Antakya Şehir Kulübü’nde Hatayspor’a destek gecesi düzenlendi.
Spor Haberi
 Hayırseverler Hatayspor’a destek için buluştu

Geceye Vali Doğan ve Başkan Savaş’ın yanı sıra, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, Hatay’ın önde gelen iş insanları, kanaat önderleri ve STK temsilcileri katıldı.

HBB Başkanı Savaş, 1967 yılında kurulan, ikinci ve üçüncü ligde mücadele eden Hatayspor’un, 1. Lig’e çıkmasını hayal bile edilemediğini hatırlatarak “Bugün Hatayspor’umuz önce 1. Lig’e çıktı. Şimdi ise Allah’ın izniyle Süper Lig kapısındayız. Artık son eşikteyiz. Son dört maçta dört puan alırsak inşallah önümüzdeki yıl büyük takımları şehrimizde ağırlayacağız. Birkaç yıl içerisinde de Barcelona gibi büyük takımları Hatay’a getirmek için mücadele edeceğiz. Bu büyük hedef için sizlerin küçük yardımlarınıza ihtiyacımız var” dedi.

Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu vurgulayan CHP Milletvekili Güzelmansur, 53 yıldır ilk kez Hatayspor’un Süper Lig’e çıkma şansını yakaladığını söyledi.

HATAYSPOR’U SÜPER LİG’E ÇIKARALIM

Hatayspor bu şehrin ortak değeri olduğuna işaret eden Vali Doğan da “Takımlar şehirle birlikte yaşıyorlar. Bugün geldiğimiz noktadan baktığımızda gerçekten çok büyük bir başarı ve emek var. Ben bu desteği vereceğinizden  eminim, herkes gücü oranında; 1 lira veren de bizim için makbul, 1 milyon veren de. Hatayspor içinde bugün birlikte son hamlemizi yapalım Süper Lig'e çıkaralım” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından geceye katılan hayırseverler Hatayspor’a destek için para yardımında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hayırseverler, Hatayspor’a, destek, için, buluştu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı