ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 11:20
 
Haydi, Suriyeyi Konuşalım
Haydi, Suriye'yi Konuşalım proje kapsamında Litvanya ve Romanya’dan gelen 20 kişilik öğrenci ve öğretmen İskenderun belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı ziyaret etti.
Kültür Haberi
Haydi, Suriyeyi Konuşalım

İlçe Milli Eğitim Proje Koordinatörü Hanefi Zobar ve İskenderun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadriye Yırtıcı,” Erasmus+ KA347 "Haydi Suriye'yi Konuşalım" isimli proje kapsamında konukların geldiğini belirttiler. Litvanya'dan 2 öğretmen ve 8 öğrenci ile Romanya'dan 2 müfettiş ve 8 öğrenci olmak üzere 20 kişilik heyetin geldiğini belirten proje koordinatörleri,” Projemizin temel amaçları ırkçılık ve ayrımcılığa karşı mücadele, göçmenlerin ve mültecilerin sorunlarını tartışma ve elde edilen bulguları karar alıcı ve politika yapıcılarla paylaşmaktır” şeklinde ifade ettiler

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise “Sizleri kentimizde görmekten dolayı çok mutluyuz. Bu tür projelere farklı kültürler tanıma, kaynaşma ve bölgemizin tanıtılması çok önemli. İskenderun’da yüzyıllardır farklı düşüncede farklı inançta insanlar barış ve huzur içerisinde yaşar. Kentimizdeki bu güzel ortam tüm Dünyaya örnek teşkil oluşturmaktadır. Bu vesile ile projede emeği geçenleri kutluyor, başarılarınızın devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyarete Braşov Okul Müfettişleri Başkanı  Ariana Bucur, Litvanya Proje koordinatörü, Loreta Vaiciuliene ve Romanya proje koordinatörü Silviana Elena Cioceanu’da katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haydi,, Suriyeyi, Konuşalım,
Yorumlar
Haber Yazılımı