ugur okullari - destop
Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 14:59
 
Hava radar bölgesine ziyaret eden ilk vali oldu...
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Suriye sınırındaki ilçelerinden Yayladağı’na konuşlanan 1740 rakımlı 208. Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığı’nı ziyaret etti.
Yaşam Haberi
 Hava radar bölgesine ziyaret eden ilk vali oldu...

Yayladağı ilçesinde sınır bölgesine giderek, sıfır noktasında bulunan Topraktutan Hudut Karakolu ve İdlip Gerginliği Azaltma Bölgesini ziyaret eden Vali Doğan, ülkenin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla gece gündüz demeden görev icra eden, sorumlu olduğu hava sahasında adeta kuş uçurtmayan hudut kartalları ile bir araya geldi.

Burada askerlerle sohbet eden Vali Doğan, “Vatan evlatları vatanın her noktasında olduğu gibi burada da Türk Bayrağını dalgalandırıyor. Sınırda askerlik yapmak büyük onur ve gurur, sizler burada vatanın sınır noktasında nöbettesiniz. Bu önemli görevin farkında olmanız bizi gururlandırıyor. Sizler ailenizin bize emanetisiniz. Biz de size moral vermek için buradayız" dedi.

Vali Doğan, Yayladağı ilçesindeki 1740 rakımlı 208. Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığı’nı ziyarete giden ilk vali oldu. Ziyarete  Vali Doğan’ın yanı sıra 2. Komanda Tugay Komutanı Tuğgeneral Oğuz Tozak, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ümit Durmaz, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Kd.Bnb.Oğuz Emre Çiçek ve askerler eşlik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Hava, radar, bölgesine, ziyaret, eden, ilk, vali, oldu...,
Yorumlar
Haber Yazılımı