kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
10 Temmuz 2021 - Cumartesi 19:38
 
HATSU Samandağ’da terfi hattına başladı
HATSU (Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü), Samandağ’da açılan kuyulardan elde ettiği suyu depolara aktarmak için terfi hattı çalışmalarına başladı.
Yaşam Haberi
HATSU Samandağ’da terfi hattına başladı

HATSU, su iletim seviyesini daha da güçlendirmek Samandağ’da yeni içme suyu sondaj kuyusu çalışmaları gerçekleştirdi. Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı Mahallesi’nde açılan kuyularda saniyede 100 litre su elde edildiğini aktaran HATSU yetkilileri,  elde edilen suyun öncelikli olarak Tekebaşı’na iletileceğini ve artan suyun merkez mahallelere takviye edileceğini kaydetti.

 

Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı Mahallesi’nde açılan kuyulardan saniyede elde edilen 100 litre suyu depolara iletmek için terfi hattı çalışmalarına başlayan HATSU, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından farklı ebatlarda Polietilen borularla 745 metre terfi hattı yapılacağını açıkladı.

 

Terfi hattının tamamlanmasının ardından elde edilen suyun öncelikli olarak Tekebaşı’na iletileceğini ve artan suyun merkez mahallelere takviye edileceğini belirten HATSU, Samandağ’ın su seviyesini güçlendirme adına kaynak üretme çalışmalarının sürdüğünü vurguladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HATSU, Samandağ’da, terfi, hattına, başladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı