kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 14:54
 
HATSU’dan altyapı ve çevre sağlığı uyarısı
HATSU (Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü), Kurban Bayramı’nda çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve altyapı hatlarında tıkanmalara karşı alınacak tedbirlerle ilgili uyarılarda bulundu.
Yaşam Haberi
 HATSU’dan altyapı ve çevre sağlığı uyarısı

Kurban Bayramı’nda çevre sağlığını koruma ve altyapının sağlıklı şekilde işlevini yerine getirmesi için bazı hususlara dikkat çeken HATSU, kurban kesiminin ardından ortaya çıkan atıkların herhangi bir tıkanmaya sebebiyet vermemesi adına atık su hatlarına atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

 

Ayrıca, yağmur suyu hatlarına verilen kurban kanlarının dereleri, denizleri ve baraj yataklarını kirlettiğini belirten HATSU, derelere atılan saman, gübre ile kurbana ait atıkların su sirkülasyonunu engellemekte olduğunu ve sıcak havada kokuya sebebiyet verdiğinin altını çizdi.

 

HATSU Genel Müdürlüğü, söz konusu olumsuzlukların yaşanmaması için tüm vatandaşların belirtilen hususlara hassasiyet göstermesi konusunda temennide bulundu.

 

HATSU ayrıca, altyapı hatlarının sağlıklı şekilde çalışması için ekiplerin bayram süresince de 7/24 görevde olacağını hatırlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , HATSU’dan, altyapı, ve, çevre, sağlığı, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı