Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 11:27
 
“Hatayspor Kaza kurşunu yememeli”
Süper lig yolunda şampiyonluğu göğüslemeye hazırlanan Hatayspor için Büyükşehir belediye Başkanı Lütfü Savaş kalan altı maçta ‘kaza kurşunu’ yemek istemediklerini söyledi.
Spor Haberi
“Hatayspor Kaza kurşunu yememeli”

Büyükşehir belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Madenli yat limanı temel atma töreninde vali ve Milletvekilleri ile Hatayspor’u konuştu. Nefeslerinin tükendiğine dikkat çeken HBB Başkanı Savaş, bağış kampanyası başlattıklarını belirterek Hatay milletvekillerinden de birer maaşlarını bağışladıkları sözünü aldı.

 

Vali ve milletvekillerinin destekleri ile Hatayspor stadına kavuştuğunu ifade eden HBB Başkanı Savaş “Bu arada şampiyonluk yolunda da altı maçımız kaldı. Nefesimiz tükendi, biraz hemşerilerimizin ekonomik desteğine ihtiyacımız var. Şuanda İktidar partisi ve ortağı ile ana muhalefet partisinin milletvekilleri ile belediye başkanları bulunuyor. Valimizin başkanlığında bir bağış kampanyası açıyoruz. Bunu sosyal medya hesaplarımızdan da hemşerilerimiz ile paylaşacağız” dedi.

 

Temel atma töreninde bulunan Milletvekilleri başta olmak üzere herkes birer maaşlarını Hatayspor’a bağışta bulunduğunu ifade ettiler. AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Hatayspor için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız olduklarının altını çizerek “Açık çek veriyorum. Maaşımı Coronavirüsle mücadele için bağışladım, bir sonraki maaşımı da Hatayspor’a bağışlıyorum” diye konuştu.

 

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur da, ‘o sene bu sene’ sloganına vurgu yaparak ve bunun olması içinde ne gerekiyorsa yapacaklarını, kendisinin de bir maaşını bağışladığını açıkladı.

 

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir ise bu kulübün Hatay’ın onuru, gururu olduğuna değinerek “Ne yapsak azdır ama bu işin maddi bir cephesi de var, bir maaşımı ben de destek amacıyla kullanacağım” dedi.

 

Hatayspor’u bu noktaya taşıyan herkese teşekkür eden CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin de şunları söyledi: “Hatay Valimiz ve Büyükşehir belediye başkanımızı bizleri ulusal ve uluslararası alanlarda çok iyi temsil ediyorlar. Hataysporun şampiyon olmasını bu yıl istiyoruz. Hiç kimse demesin ben az yaptım çok yaptım bir lira yapanla l milyar yardım yapan arasında hiçbir fark yok. Hepimiz destek olalım bende arkadaşlarım gibi bir maaşımı seve seve bağışlıyorum”.

 

Tarihi bir günde tarihi bir adım attıklarına işaret eden AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da “Büyüklerimiz derdi ki: ‘ne verirsen elinle o gider seninle’ bütün vatandaşlarımızı bu bağış kampanyasına katılmaya davet ediyoruz. Hatayspor’un süper lige çıkması lazım ben de bir maaşımı bağışlıyorum” şeklinde konuştu.

 

MHP Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül Hatay’daki partisinin belediye başkanları adına söz vererek “Hepimizin özlemini Hatayspor giderecek” dedi.

 

Hatayspor’un şampiyon olacağına inandıklarını kaydeden Arsuz Belediye Başkanı CHP’li Asaf Güven de maaşını ve çevresindekileri de maddi destek anlamında teşvik edeceklerine vurgu yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Hatayspor, Kaza, kurşunu, yememeli”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı